Gölgeler İçinde 24 Eylül’de Gösterime Giriyor 1 – Golgeler Icinde 2

Gölgeler İçinde 24 Eylül’de Gösterime Giriyor

20 Eylül 2021

Dünya prömiyerini 42. Moskova Uluslararası Film Festivali’de yapan ve festivalden Jüri Özel Ödülü Gümüş George ile dönen Erdem Tepegöz’ün son filmi Gölgeler İçinde, 24 Eylül’de sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Katıldığı festivallerden ödüller ile dönen, Erdem Tepegöz’ün son uzun metrajlı filmi Gölgeler İçinde’nin festival yolculuğu devam ederken film, 24 Eylül’de Türkiye’de vizyona girmek için gün sayıyor.

Türkiye prömiyerini 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleştiren film, festivalden Film-Yön En İyi Yönetmen ve SİYAD En İyi Film ödülleri başta olmak üzere toplam 5 ödülle dönmüştü. Antalya’dan hemen sonra Türkiye’deki festival yolculuğuna 8. Boğaziçi Film Festivali’nde devam eden Gölgeler İçinde, jüri tarafından En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü Yönetmeni (Hayk Kirakosyan) ödüllerine layık görülmüştü. Fantaspoa Uluslararası Fantastik Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu (Numan Acar), Los Angeles’ta düzenlenen Güney Doğu Avrupa Film Festivali’nde ise En İyi Sinematografi ödüllerini kazanan film, ulusal ve uluslararası arenadaki çeşitli festivallerde toplam 10 ödülün sahibi oldu.

Bilim kurgu ve fantastik film festivalleri ile beraber toplam 20 ülkede seyirciyle buluşma şansı yakalayan Gölgeler İçinde, aynı zamanda müzikleriyle de dikkat çekiyor. Greg Dombrowski’nin imzasını taşıyan film müziklerinin yer aldığı albüm geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Erdem Tepegöz’ün yazıp yönettiği, yapımcılığını Contact Film Works’un, ortak yapımcılığını ise TRT’nin üstlendiği film, ilkel teknolojiyle yönetilen bir fabrikada işçilerden birinin sistemi sorgulamasıyla değişmeye başlayan hayatlarına odaklanıyor.

Distopik bir dünyaya kuşkucu bir bakış atan bilim kurgu türündeki filmin başrolünü Homeland, Prison Break, Aladdin gibi uluslararası projelerde rol alan Numan Acar üstlenirken, ona filmde Vedat Erincin, Ahmet Melih Yılmaz, Emrullah Çakay, Muharrem Bayrak, Selin Kavak gibi deneyimli ve genç oyuncular eşlik ediyor.

Gölgeler İçinde 24 Eylül’de Gösterime Giriyor 2 – Golgeler Icinde poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Akbank Sanat Kısa Film Kanalı Yayına Başlıyor 3 – Daughter

Akbank Sanat Kısa Film Kanalı Yayına Başlıyor

Akbank Sanat YouTube hesabında oluşturulan Kısa Film Kanalı ile sinemaseverler
Karşıt Sinema Manifestosu Yayınlandı! 4 – tumblr static aaa

Karşıt Sinema Manifestosu Yayınlandı!

Karşıt Sinema kısaca; Yeni Türkiye Sineması'nın içinde bulunduğu durumu, bu