Gotik Korku Filmi Gwen'den Fragman! 1 – gwen

Gotik Korku Filmi Gwen’den Fragman!

28 Temmuz 2019

Bağımsız folk türü korku filmi Gwen’den ilk fragman seyircilerin beğenisine sunuldu. İngiltere yapımı dram-korku filmi, ilk fragmanında da bolca gotik ve folk etkiler barındırıyor.

Dünya prömiyerini geçtiğimiz sene 7 Eylül’de Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştiren korku filmi, güçlü peyzaj kullanımı, karakter odaklı hikaye anlatımı ve çoğu zaman gotik temalarıyla tanınan William McGregor’un yönetmenliğinde hayata geçirildi. Bu karanlık dönemsel korku filmi, sanayi devrimi çağında yaşanan bir kabusu temel alıyor.

Filmin konusu; 19’uncu yüzyılda, kuzeybatı Galler’deki dağlık Snowdonia’nın engin güzelliğinde geçen film, genç bir kız olan Gwen’in hikayesini anlatıyor. Umutsuzca evini bir arada tutmaya çalışan genç Gwen, koşulların ondan yana olmamasının ağırlığını omuzlarında hissetmektedir. Annesinin gizemli hastalığı, babasının yokluğu ve topraklarına zarar veren acımasız bir madencilik şirketi ile mücadelesi arasında sıkışıp kalan genç kız her geçen gün kendini daha da çaresiz hissetmeye başlamıştır. Umutsuzluğun içinde büyüyen bir karanlık yavaş yavaş evini ele geçirmeye başlamıştır ve şüpheli yerel topluluk Gwen ve ailesine cephe almaya başlarlar. Genç kadın bir yandan dışarıdan gelen tehditlere karşı evini savunmaya çalışırken, bir yandan da evin içinde giderek güçlenmeye devam eden karanlık tehlikeyle başa çıkmak zorundadır…

En İyi Kadın oyuncu dalında Laurence Olivier ödülüne layık görülen, Hollywood’un yeni keşfi Eleanor Worthington-Cox’un başrolünde yer aldığı folk korku filminin kadrosunda ayrıca; başarılı oyuncu Maxine Peake, Richard Harrington, Richard Elfyn, Gwion Glyn, Mark Lewis Jones ve Kobna Holdbrook-Smith de yer alıyor. İlgi çekici korku-dram filminin senaryosunda da yönetmen William McGregor’un imzası bulunuyor. Film yılın ilk aylarında Göteborg ve Edinburgh Film Festivali’nde de seyircilerin karşısına çıkmıştı.

Korku filmi “Gwen” 19 Temmuz’da Amerika’da seyircilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Filmin ülkemizde seyircilerin karşısına çıkıp çıkmayacağı ise belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Kaynak: beyazperde.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Bodies Bodies Bodies / Katil Kim? Fragman 2 – Bodies Bodies Bodies Katil Kim 10

Bodies Bodies Bodies / Katil Kim? Fragman

28 Ekim’de vizyona girecek olan Bodies Bodies Bodies / Katil
Bıçaklar Çekildi: Gizemli Bir Serüven Resmi Tanıtım Fragmanı 3 – Glass Onion A Knives Out Mystery 3

Bıçaklar Çekildi: Gizemli Bir Serüven Resmi Tanıtım Fragmanı

Netflix, Rian Johnson imzalı Glass Onion: A Knives Out Mystery