Guardians of the Galaxy 2 Filminin Çekimleri Başladı 1 – Guardians of the Galaxy 2

Guardians of the Galaxy 2 Filminin Çekimleri Başladı

17 Şubat 2016

Marvel Stüdyoları, Guardians of the Galaxy 2 için ilk çekimlere Atlanta, Georgia’daki Pinewood stüdyolarında başladı. 5 Mayıs 2017’de vizyona girmesi planlanan filmin yapımı Atlanta Pinewood stüdyolarında gerçekleşecek.

Guardians of the Galaxy 2 filminin yazar ve yönetmenliğini James Gunn üstleniyor. Bu filmde ilk koruyucular, yani Peter Quill/Star-Lord rolünde Chris Pratt; Gamora rolünde Zoe Saldana; Drax rolünde Dave Bautista; Rocket’i seslendiren Bradley Cooper; Groot’u seslendiren Vin Diesel isimlerinin yanı sıra Yondu rolüyle Michael Rooker; Nebula rolüyle Karen Gillan ve Kraglin rolüyle Sean Gunn geri dönüyor. Yeni oyuncuar arasında Pom Klementieff, Elizabeth Debicki, Chris Sullivan ve Kurt Russell da bulunuyor. Filmde ekip yeni maceralarına devam ederlerken Peter Quill’in gerçek ailesiyle ilgili gizem perdesi aralanıyor.

Guardians of the Galaxy 2 filminin yapımcılığını Marvel Stüdyoları başkanı Kevin Feige üstlenirken, baş yapımcılığı Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Jonathan Schwartz, Nik Korda ve Stan Lee üstleniyor.

Galaksinin Koruyucuları eleştirmenlerin ve seyircinin favorisi olarak dünya çapında 770 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etti ve Marvel Sinema Evrenindeki en başarılı film çıkışı rekorunu kırdı. Buna ek olarak filmin müziği platinum kazanarak Grammy’e aday gösterilmişti.

Marvel Stüdyoları 2015’te Yenilmezler 2: Ultron Çağı filminin yayınlanmasıyla birlikte emsali olmayan başarısını sürdürdü. Bu film beyazperdeye çıktığında 191,3 milyon dolarlık gişe hasılatıyla tüm zamanların en büyük ikinci açılışını yaptı. Aynı zamanda gösterildiği her ülkede birinci sıraya yükselerek küresel anlamda 1,4 milyar dolarlık gişe hasılatı getirdi. Stüdyo aynı zamanda bir başka seri olan ve başrollerini Paul Rudd, Michael Douglas ve Evangeline Lilly’nin paylaştıkları Ant-Man filminin de çıkışını başarıyla gerçekleştirdi. Film 17 Temmuz’da gişe hasılatlarında birinci sırada açılış yaparak dünya çapında 519 milyon dolarlık gişe hasılatı getirdi. Marvel markaları bu filmle birlikte peş peşe 12 filmiyle birinci sırada yurtiçi hasılat açılış rekorunu sürdürmüş oldu.

Marvel Entertainment Hakkında

Tamamen Walt Disney şirketine bağlı olan Marvel Entertainment, LLC, dünyanın en seçkin karakter-bazlı eğlence şirketlerinden biridir ve 70 yılı aşkın süredir 8.000’den fazla karakterden oluştuğu kanıtlanmış bir kütüphane üzerine kurulmuştur. Marvel, karakter imtiyaz haklarını eğlence, lisanslama ve yayınlamada değerlendirmektedir. Daha fazla bilgi için marvel.com sitesini ziyaret ediniz.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yönetmenlerle Buluşma 5: Ümit Ünal 2 – Umit Unal 2

Yönetmenlerle Buluşma 5: Ümit Ünal

İstanbul Modern Sinema'nın bu yıl beşincisini gerçekleştirdiği "Yönetmenlerle Buluşma" programındaki
Emin Alper Filmi Kurak Günler 25 Kasım’da Vizyonda 3 – Kurak Gunler 3

Emin Alper Filmi Kurak Günler 25 Kasım’da Vizyonda

Dünya prömiyeri 75. Cannes Film Festivali’nde gerçekleşen Kurak Günler, 25