Güle Güle Hightower

Video döneminde evlemize konuk olan ve tüm ailenin sevdiği bazı tipler vardır. Video döneminin halk kahramanlarından bir tanesi Polis Akademisi’nin iri yarı polis memuru Moses Hightower ve onu canlandıran Bubba Smith idi. Maaleef 2011 yılında kaybettiğimiz sanatçılar arasına Charles “Bubba” Smith de katıldı. 66 yaşında hayatını kaybeden oyuncu Los Angelestaki evinde ölü olarak bulunmuş. Bu hafta içerisinde otopsisi yapılacakmış ölüm nedeninin doğal sebepler olduğu sanılıyormuş. Oyunculuğu seçmeden önce 70lerin başında NFL’de profesyonel olarak yer alan oyuncuya dünya çapında şöhreti 1984 yılında çekilen ilk Polis Akademisi filmi getirmişti ve bu filmin 7 bölümünde oynamıştı.

Güle Güle Hightower 1 – SMITH12obit articleLarge

Filmde polis olmadan önce bir bahçıvan olan Hightower iyi cüssesine rağmen oldukça gentilmen bir karakteri canlandırıyordu.

Hangimiz onun gibi bir arkamız olsun istemezdik ki. Ortaokulda vya lisede okulun dayılarından çeken (ingilizcesi bully oluyor) herkes, bir Hightower düşlemiştir. Ailemizin sevimli iri yarı siyah polisinşn hala bir alt kültür ikonu olduğunu savunmak yanlış olmaz.

Onu anmak ve hatırlamak için Polis Akademisi filmlerinden 5 sahne seçtim. İyi izlemeler… Yolun açık olsun Hightower…

blank

Yazar hakkında: Utku Uluer

blank
1974'te Moda'da doğdu. İtalyada yaşıyor. Italyanca ve Ingilizce dillerinde profesyonel turist rehberliği yapıyor. 1994 yılında Doğuş FM de Katiller de Ağlar müzik programı ile başlayan DJ'lik tutkusu DJ Legoman ismiyle farklı bir noktaya taşındı. 2007 yılında Sinematik yeşilçam sitesini kurdu, O zamandan beri Sinematik Yeşilçam ve Öteki Sinema'da kafasına göre yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir