Güney Kore’den Çılgın Bir Zombi Filmi

Güney Kore’den çılgın bir zombi filmi geliyor: Train to Busan.

“Güney Kore’de bir zombi virüsü salgını patlak verir. Bu esnada Seul’dan Busan’a trenle seyahat etmekte olan bir grup yolcu, canlarını kurtarmak için mücadele etmeye başlar.”

28 Days Later (2002) ile başlayan ve ağır aksak yürüyen zombilerin hâkimiyetindeki zombi filmlerine alternatif bir bakış açısı getiren ‘infected’ (bulaşıcı hastalık) filmlerinin izinden gittiği görülen Train to Busan, ilk bakışta Brad Pitt’li zombi filmi World War Z‘ye (2013) benziyor. Öte yandan da trende geçmesi sebebiyle usta yönetmen Bong Joon-ho’nun İngilizce olarak çektiği ilk film Snowpiercer‘ı (2013) akla getiriyor. Ancak daha önce The King of Pigs (2011) ve The Fake (2013) gibi animasyonları yöneten Yeon Sang-ho’nun elinden çıkma bol aksiyonlu bir zombi filmi her türlü izlenir.

Ülkesi Güney Kore’de 20 Temmuz’da gösterime girecek olan film, bu taraflara gelir mi gelmez mi, bilinmez. Biz yine de izleme listemize alalım.

Yönetmen: Yeon Sang-ho
Senaryo: Yeon Sang-ho
Oyuncular: Gong Yoo, Ma Dong-seok, Choi Woo-sik, Jeong Yu-mi, Sohee, Kim Soo-ahn

Train to Busan poster

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir