Lovecraft Şaheseri Deliliğin Dağlarında'yı Del Toro Çekiyor 1 – 16253 1 deltoro200

Lovecraft Şaheseri Deliliğin Dağlarında’yı Del Toro Çekiyor

8 Aralık 2010

James Cameron’ın yapımcılığında Guillermo del Toro’nun yöneteceği Deliliğin Dağlarında filminde sona yaklaşıldı…

Lovecraft Şaheseri Deliliğin Dağlarında'yı Del Toro Çekiyor 2 – 16253 1 deltoro200Yönetmen Guillermo del Toro, merakla beklenen Deliliğin Dağlarında projesi hakkında The Los Angeles Times’a önemli açıklamalarda bulundu. Yönetmenin uzun yıllardır üzerinde çalıştığı filmin çekimleri 2011 yazında başlıyor!

Del Toro senaryonun hazır olduğunu, artık Universal ile görüşmelerin başladığını ve yapımcı James Cameron’la da artık filmin konsepti ve modelleri üzerinde konuşmaya başladıklarını söyledi.

Ayrıca Cameron’ın projede aktif olarak yer aldığını, senaryoda kendisinin bile görmediği çelişkileri bulup çıkardığını söyleyen Del Toro, “Cameron o zeki tavrıyla, ‘Senaryoda bir kaç ufak hata görüyorum, ama biri çok daha ölümcül’ diyerek gözden kaçan önemli bir şeye dikkat çekti. Ben bunun üzerinde 35 yıldır düşünüyorum ve o benim daha önce hiç dikkat etmediğim bir şeyi gördü” şeklinde konuştu.

Del Toro’nun uzun süredir üzerinde çalıştığı ve bir türlü sonunu göremediği H.P. Lovecraft uyarlaması At the Mountains of Madness, Antartika’daki bir keşif ekibinin, jeolojik bulgular ararken karşılaştıkları eski ve bilinmeyen bir uygarlığın izini bulmalarıyla başlayan doğa-üstü bir öyküyü anlatıyor.

Filmin 2013’de vizyona girmesi planlanıyor.

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haber/

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

1 Comment

  1. Eski söylencelerin etkisiyle, okumadan rüyalarımda gördüğüm bir öykü ,kelimenin tam anlamıyla delicesine etkilendiğim bana farklı iç deneyimler yaşatan bir yazar, In The Mouth Of Madness balyoz gibi inmişti Delliğin dağlarında sinema uyarlamasını merakla bekliyorum …anksiyete bozukluğuna daha etkili yeni ilaçların piyasaya sürülmesiyle eş zamanlı olsa daha hoş olur tabii(((

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Sokağa Çıkma Yasağı, The Purge ve Siren Sesi 3 – the purge 3

Sokağa Çıkma Yasağı, The Purge ve Siren Sesi

Louisiana eyaletindeki Crowley şehrinde yerel polis, sokağa çıkma yasağını vatandaşlara
Frankenweenie Uzadı! 4 – frankenweenie 535x4011

Frankenweenie Uzadı!

Frankenweenie uzadı! Tim Burton 1984 tarihinde çektiği kısa film Frankenweenie’nin