Lovecraft Şaheseri Deliliğin Dağlarında’yı Del Toro Çekiyor

James Cameron’ın yapımcılığında Guillermo del Toro’nun yöneteceği Deliliğin Dağlarında filminde sona yaklaşıldı…

Yönetmen Guillermo del Toro, merakla beklenen Deliliğin Dağlarında projesi hakkında The Los Angeles Times’a önemli açıklamalarda bulundu. Yönetmenin uzun yıllardır üzerinde çalıştığı filmin çekimleri 2011 yazında başlıyor!

Del Toro senaryonun hazır olduğunu, artık Universal ile görüşmelerin başladığını ve yapımcı James Cameron’la da artık filmin konsepti ve modelleri üzerinde konuşmaya başladıklarını söyledi.

Ayrıca Cameron’ın projede aktif olarak yer aldığını, senaryoda kendisinin bile görmediği çelişkileri bulup çıkardığını söyleyen Del Toro, “Cameron o zeki tavrıyla, ‘Senaryoda bir kaç ufak hata görüyorum, ama biri çok daha ölümcül’ diyerek gözden kaçan önemli bir şeye dikkat çekti. Ben bunun üzerinde 35 yıldır düşünüyorum ve o benim daha önce hiç dikkat etmediğim bir şeyi gördü” şeklinde konuştu.

Del Toro’nun uzun süredir üzerinde çalıştığı ve bir türlü sonunu göremediği H.P. Lovecraft uyarlaması At the Mountains of Madness, Antartika’daki bir keşif ekibinin, jeolojik bulgular ararken karşılaştıkları eski ve bilinmeyen bir uygarlığın izini bulmalarıyla başlayan doğa-üstü bir öyküyü anlatıyor.

Filmin 2013’de vizyona girmesi planlanıyor.

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haber/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Uzun Kabus Bir Virüs Gibi Aklınıza Girecek

Uzun Kabus, Slender Man’i merak eden ve sonunda tavşan deliğinden aşağı düşen dört genç kızı konu alan klasik bir hikâye anlatıyor.

Bir yorum var

  1. Eski söylencelerin etkisiyle, okumadan rüyalarımda gördüğüm bir öykü ,kelimenin tam anlamıyla delicesine etkilendiğim bana farklı iç deneyimler yaşatan bir yazar, In The Mouth Of Madness balyoz gibi inmişti Delliğin dağlarında sinema uyarlamasını merakla bekliyorum …anksiyete bozukluğuna daha etkili yeni ilaçların piyasaya sürülmesiyle eş zamanlı olsa daha hoş olur tabii(((

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir