Hababam Sınıfı Malatya’da Bir Araya Geliyor!

18 Ekim 2012
Hababam Sınıfı Malatya'da Bir Araya Geliyor! 1 – Hababam Sınıfı 3

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında efsanevi Hababam Sınıfı öğrencileri Malatya’da bir araya geliyor.

Türk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Rıfat Ilgaz’ın 1957’de kaleme aldığı; 1974 yılında Ertem Eğilmez’in sinemaya aktardığı efsanevi Hababam Sınıfı’nın öğrencileri, 3. Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında bir araya geliyor.

Hababam Sınıfı Öğrencilerinden Mahmut Hoca’ya ödül!

Hababam Sınıfı’nın Malatyalı öğrencisi Dilaver Gür önderliğinde bir araya gelecek olan ekibin Malatya’da buluşmasının nedeni ise “Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne” Mahmut Hoca’nın değer görülmesi. Rahatsızlığından dolayı törene katılamayacak olan Münir Özkul adına ödül, Özkul’un kızı Güner Özkul’a Hababam Sınıfı öğrencileri tarafından takdim edilecek.

Törene Hababam Sınıfı öğrencilerinden Halit Akçatepe, Dilaver Gür, Ercan Gezmiş, Teoman Ayık, Ahmet Arıman, Ergun Sözen, Cafer Dere, Tuncay Akça, Tayfun Akalın, Dinçay Çetindamar, Mehmet Çatay, Gazanfer Şener, Ümit Doğru ve Faruk Şavlı katılacak.

Ayrıca festival kapsamında Dilaver Gür’ün kişisel arşivinden gün ışığına çıkacak Hababam Sınıfı fotoğraflarından ve afişlerinden oluşan “Hababam Malatya’da Sergisi” ise Malatya Park AVM’de gezilebilecek.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. Çok güzel, çok ince bir düşünce, çocukluğumun en güzel filmiydi hababam sınıfı ve sayısını hatırlayamadığım kez tekrar tekrar izlediğim halde hiç sıkılmadığım.
    Münir Özkul’a ödül çok anlamlı olmuş ve ödülün veriliş şekli de çok anlamlı bence. Ah orada olup, o mutlu ana tanıklık etmek ne hoş olurdu.
    Düşünenlere ve organize edenlere helal olsun.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

19. İzmir Kısa Film Festivali'nde Başvuru Heyecanı 2 – 18 izmir Kısa Film Festivali ödül tören

19. İzmir Kısa Film Festivali’nde Başvuru Heyecanı

19. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali'nde başvuru heyecanı devam ediyor.
Dersim İnsan Hakları Film Festivali 3 – Incendies 1

Dersim İnsan Hakları Film Festivali

Bu yıl 25-29 Mayıs tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek Dersim İnsan