Haftanın Filmleri: 25 TemmuzKorku Yolu (In Fear)
Jeremy Lovering’in yönettiği ve Iain De Caestecker, Alice Englert ile Allen Leech’in oynadığı Korku Yolu (In Fear), 25 Temmuz 2014’de Bir Film dağıtımıyla Bir Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Haftanın Filmleri: 25 Temmuz 1 – 25temmuz006

Tom ve Lucy, tatil yapmak için bir taşra moteline doğru yola çıkarlar. Fakat motele giden tüm yolların tabelalarında birer gariplik vardır. Genç çift, karanlığın çökmesiyle birlikte motele vaktinde varamamaktan korkar. Birden aynı yollardan geçip durduklarını fark ederler. Dar yollardan oluşan bir labirentin içinde sıkışmışlardır. Kendi arabalarında tuzağa düşürülmüşlerdir. Göremedikleri biri, onlarla oyun oynamaktadır. Güvende oldukları tek yerin, arabanın içi olduğuna karar verirler.

Eleştirmen görüşü:

Açıkçası Lovering’in bu ilk yönetmenlik denemesinde, türün klişelerini doğru biçimde uygulama konusunda büyük bit sıkıntı yaşadığı söylenemez. Fakat elindeki mahsule diri sayılabilecek bir girizgâh yamamasına rağmen, abandığı fikirlerin kalibrelerini doldurabilecek işler fikirler bulma konusuna fazla kafa yormamış gibi görünüyor. Yani önümüzdeki gerilim örneği, aslında bütün kartlarını ilk yarım saatte tüketerek izleyicisini aç bırakıyor. Finale kadar izleyiciyi küçük numaralarla oyaladığı ölü dönemin telafisini ise son on beş dakikaya sıkıştırmaya çalışıyor. Hal böyle olunca da film, gerilim mutfağına dadanan izleyici için dört dörtlük bir dengesiz beslenme modeline dönüşüyor! Fatih Yürür

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.