Half Life ve Portal Beyazperdeye Uyarlanıyor! 1 – half life 2jpg a2a456 1280w

Half Life ve Portal Beyazperdeye Uyarlanıyor!

İlk olarak 2013 yılında beyazperdeye uyarlanacağı haberleri çıkan dünyaca ünlü bilgisayar oyunu Half Life projesinden bir süredir haber gelmiyordu.

Projenin arkasında en son hasılat rekorları kıran Star Wars: The Force Awakens’ın kamera arkasına geçmiş olan J.J. Abrams var. Gabe Newell ve J.J Abrams’in ortak projesi olan Half Life’a dair ikili pek çok güzel fikirleri olduğunu dile getirmişlerdi. Bununla birlikte ikili bir diğer popüler bilgisayar oyunu “Portal”ı da beyazperdeye uyarlayacaklarını duyurmuşlardı. Ancak sonrasında projelere dair pek bir ses çıkmamıştı.

Şu sıra Nisan 2016’da vizyona girecek ve merakla beklenen korku filmi 10 Cloverfield Lane’in çalışmaları ile ilgilenen J.J. Abrams çekilecek uyarlama filmler hakkında konuştu. Abrams, “Projeler hala yapım aşamasında. Senaristlerimiz var ve iki uyarlama film üzerinde de çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

Half-Life-portal-песочница-109798

Haber çeviri: Egemen Tokatlıoğlu

Kaynak: http://www.slashfilm.com/portal-movie/

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir