Harput Kısa Film Festivali Başvuruları Devam Ediyor 1 – Elazig

Harput Kısa Film Festivali Başvuruları Devam Ediyor

29 Temmuz 2021

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle Elazığ’da valilik tarafından ilk kez düzenlenecek olan Harput Kısa Film Festivali için başvurular devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Elazığ Valiliği tarafından 8-11 Eylül tarihlerinde ilki düzenlenecek olan Harput Kısa Film Festivali başvuruları devam ediyor. Harput’un tanıtımını yaparak Elazığ şehrinin kültür ve sanat hayatına katkı sağlamayı amaçlayan, ulusalda ise sinema sanatı ve sanatçılarına destek olmayı hedefleyen festival bu yıl 8-11 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Kısa film ve belgesel film yarışmaları ile genç sinemacıları desteklemeyi amaç edinen festivalde aynı zamanda deprem ve afet temalı senaryo yarışması ile birlikte deprem gerçekliğine de vurgu yapılacak.

Festivalin ön jürisi belirlendi

Belgesel film dalında Jale İncekol (yönetmen), Ömer Dişbudak (yönetmen), Yavuz Selim Taşçıoğlu (yönetmen), kısa film dalında ise Serdar Akbıyık (sinema yazarı), Fatih Peker (yönetmen) ve Sinan Bal (yönetmen) ön jüri olarak görev alacaklar.

Başvurular festivalin internet sitesi harputfilmfestivali.com üzerinden 6 Ağustos Cuma gününe kadar online olarak gerçekleştirilecek.

Harput Kısa Film Festivali Başvuruları Devam Ediyor 2 – 1. Harput Kisa Film Festivalii

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

9. Uşak Kısa Film Festivali Online Söyleşi Programı 3 – 9 Usak Kisa Film Festivali header

9. Uşak Kısa Film Festivali Online Söyleşi Programı

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek Uşak Kısa Film Festivali, kısa filme
3. İzmir Film ve Müzik Festivali Başvuruları Devam Ediyor 4 – 2 Izmir Film ve Muzik Festivali oduller

3. İzmir Film ve Müzik Festivali Başvuruları Devam Ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iki yıldır düzenlemekte olduğu İzmir Uluslararası Film