Hashtag Filminin Ön Afiş ve Teaser’ı Görücüye Çıktı 1 – Hashtag 3

Hashtag Filminin Ön Afiş ve Teaser’ı Görücüye Çıktı

24 Ocak 2020

Başaran Şimşek’in yönettiği Hashtag; bir zamanlar sosyal medya fenomeni (influencer) olan Damla, Balaban, Öner, Gülben, Yaman ve Eylem’in başına gelenleri anlatıyor. Filmin ön afiş ve teaser’ı görücüye çıktı!

Senaryosunu Özden Uçar ve Onur Böber’in birlikte yazdıkları film, zamana yenik düşmüş, sıradanlaşmış ve çıkış arayan bu altı fenomenin bir dağ evinde yaşadıkları gerilimli ve korku dolu anlara odaklanıyor. Kendilerini deneysel bir filmin içinde bulan, gerçeklikle bağları kopan gençler nasıl bir olayın içine düştüklerini anlamaya çalışırken bir yandan da başlarına gelen bu olaydan kurtulmaya çalışırlar… Hashtag korku sinemasına farklı bir açıdan bakarak, sosyal medyada ünlenmiş fenomenlerin yüreğine korku salıyor! Yüzleşmeye hazır olun!

Hashtag Filminin Ön Afiş ve Teaser’ı Görücüye Çıktı 2 – Hashtag Ön Afiş

Özüm Çakır, Ela Yörüklü, Gülderen Güler, Burak Çoban, Ergülcan Akıncıoğlu, İrem Diri, Eren Emingil ve Elif İlkim Katmerci’nin rol aldığı Hashtag, 24 Nisan’da CGV Mars dağıtımıyla vizyonda olacak.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

Filmin Karakterlerini Tanıyalım

DAMLA

Özgüveni yüksek, ukala, kendini beğenmiş, her konuda muhakkak söyleyecek bir sözü olan ve asla birinciliği kimseye kaptırmamaya niyetli bir fenomen Damla… O yüzden bu sinema filmi onun için çok önemli, günde milyarlar kazansa da kanalından, eğer bir film yıldızı olursa, diğer influencerlardan sıyrılıp, istediği saygın şöhrete kavuşacak.

GÜLBEN

Tek yaptığı makyaj videoları paylaşmak olan, biraz da korkak bir arkadaşımız, Damla ile iyi geçinmeye çalışıyor, ondan biraz çekiniyor. Bu sinema filmi onun için acayip bir fırsat.

BALABAN

Balaban’ı şınav çekerken, ağırlık kaldırırken, kameraya kaslarını gösterirken ve en sonunda bir club’da kızlarla dans ederken görebilirsiniz. Bu sinema filmine başvurması da onun için sadece bir macera.

ÖNER

Namıdiğer şaka makinesi, sokakta birilerinin suratına su atıp kaçıyor ya da gereksiz şakalarına insanlar bayılıyor ama diğerlerine nazaran daha insaflı. Hayatı komediden ibaret…

YAMAN

Yaman para için her şeyi yapabilecek bir insan… Sokaklarda insanlara para teklif ederek, sınırlarını test etmekte beis görmüyor O da para, ün ve şöhret için her şeyi yapmaya çalışacak. Şansı var mı göreceğiz.

EYLEM

Bu gösterişten uzak, tatlı yogacı kız bunların arasında ne arıyor diye sormak lazım. Belki de hepsinden farklı bir misyonu var!

ASİSTAN KIZ

Çekilecek olan sinema filminin gizemli asistanı… Yönetmenin direktiflerini iletmekten sorumlu, gözlüklü, sıradan görünümlü çok göze batmayan bir kız.

[/box]

Sinopsis

Hashtag Filminin Ön Afiş ve Teaser’ı Görücüye Çıktı 3 – Hashtag 2

Damla, Balaban, Öner, Gülben, Yaman ve Eylem, 20’li yaşlarının ikinci yarısına gelmiş, kariyerlerine internet videoları çekerek başlamış ve zamanında çok iyi paralar kazanmış influencer’lardır. Giderek kendilerini yenileyemedikleri ve arkalarından gelen yeni nesille rekabet edemez hale düştükleri için sıradanlığa düşmüş, kazançları azalmaya başlamış bir halde çıkış yolu aramaktadırlar. Geçmişte yaşadıkları bir olay nedeniyle uzun süredir bir araya gelmeyen grup, bir yapım şirketinden aldıkları ilginç bir film görüşmesi çağrısı üzerine bir araya gelirler. Damla ve diğerleri yapım şirketinin ofisinde, kendilerini karşılayan asistan kızdan filmle ilgili bilgileri alırlar. Hiç görmedikleri bir yönetmen ve senaryo olmamasına karşın film teklifini kabul eden grup, çekim mekanı olan görkemli dağ evine giderler.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. En azından cin temalı bir korku filmi değil farklı arayışta olan herkese destek olmak gerek bence.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Tablo Gibi Bir Film: Loving Vincent 4 – Vincent Robert Gulaczyk in colour

Tablo Gibi Bir Film: Loving Vincent

Loving Vincent, 125 sanatçının toplamda 65 bin ayrı yağlı boya
İlk Kez Bir Türk Korku Filmi Amerika'da Vizyona Giriyor! 5 – 10675617 642542785850740 4454191816338162091 n

İlk Kez Bir Türk Korku Filmi Amerika’da Vizyona Giriyor!

Sitemizin bir dönem en aktif yazarlarından olan, sevgili dostumuz Can Evrenol’un