Hatchet III Yolda: Efsane Devam Ediyor 1 – Hatchet 3 BS02

Hatchet III Yolda: Efsane Devam Ediyor

26 Haziran 2012

Stay Out of the Swamp!

(Bataklıktan Uzak Dur!)

Hatchet III Yolda: Efsane Devam Ediyor 2 – Hatchet 3 posterHatchet III yolda! 2006 yılında Adam Green’in yazıp yönettiği Hatchet o dönemde çekilen yaratıcılıktan uzak, sıkıcı ve berbat cinayet sahneleri ile tür meraklılarına hiçbir şey vadetmeyen vasat ‘slasher’lar arasından sıyrılmayı kolayca başarmıştı.

Kült olmaya aday filmler arasında gösterilen Hatchet ile başlayan Victor Crowley efsanesi 2010 tarihli Hatchet II ile devam etti. Yine Adam Green tarafından yazılıp yönetilen devam filmi, ilki kadar başarılı olamadı belki ama yine de izlemesi eğlenceli bir işti.

Şimdi sırada Hatchet III var! Green bu sefer sadece senaryoyu yazmış, yönetmen olarak ise ilk uzun metrajını yönetmek üzere BJ McDonnell seçilmiş. Daha önce yüzden fazla yapımda kameraman olarak görev alan McDonnell’ın filmografisinde serinin bundan önceki filmleri de yer alıyor.

Victor Crowley’yi ilk iki filmde olduğu gibi yine Kane Hodder canlandırıyor. Bilindiği gibi Hodder, Friday the 13th’in 7, 8, 9 ve 10. bölümlerinde Jason Voorhees’i canlandırmıştı ki kendisi Jason’ı canlandıran aktörler içinde favorimdir.

Hatchet III’de Hodder dışında Danielle Harris, Zach Galligan, Caroline Williams, Derek Mears ve Rileah Vanderbilt rol alıyor.

Çekimleri Louisiana’da yapılan filmin konusu kısaca şöyle; “Marybeth, yıllardır Honey Island Bataklığı’nda etrafa dehşet saçan Crowley efsanesini bitirmek niyetindedir. Bunu başarabilmek için gerekli olan bütün sırların peşine düşer.”

Hatchet III’nin Ocak ya da Şubat 2013’te vizyona girmesi planlanıyor.

Hatchet III Yolda: Efsane Devam Ediyor 3 – Hatchet 3 BS02

Hatchet III Yolda: Efsane Devam Ediyor 4 – Hatchet 3 BS01

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Ejderha Dövmeli Kız’ın Devam Filmleri Tehlikede mi? 5 – 2011 the girl with the dragon tattoo 013

Ejderha Dövmeli Kız’ın Devam Filmleri Tehlikede mi?

Ejderha Dövmeli Kız'ın Hollywood versiyonunun gişede yakaladığı başarı nedeniyle devam
Karayip Korsanları 5’e The Beatles Sürprizi! 6 – Paul4

Karayip Korsanları 5’e The Beatles Sürprizi!

Jerry Bruckheimer’ın yapımcılığı ile 2003 serisinde başlayan Karayip Korsanları efsanesi