He-Man "Netflix'in Gücü Adına" Diyebilir! 1 – netflix he man 690x450

He-Man “Netflix’in Gücü Adına” Diyebilir!

Noah Centineo’nun başrolünde yer alacağı Masters of Universe filmiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Filmin hakları Sony Entertainment altında bulunuyordu ve Sony filmin geliştirilmesi görevini üstlenmişti. Ancak yeni bir kararla, Masters of Universe’ün Netflix’e gidebileceği söylendi.

Sony’nin başında bulunan Tony Rothman, Masters of Universe’ün başına neler gelebileceğini açıkladı. Söylediklerine göre, ya yeni bir stüdyo bulacaklar, ya finansal destek sağlayacak birilerini bulacaklar ya da Netflix ile ‘güvenli’ bir anlaşmaya varacaklar. Eğer Sony, dağıtımcı olan Netflix ile anlaşma sağlarsa Paramount ya da A24 benzeri stüdyoların izinden gitmiş olacak. Paramount, geçtiğimiz yıl Netflix ise birçok filmden oluşan bir anlaşmaya imza atmıştı. Ayrıca Maniac ve 13 Reasons Why, The Cloverfield Paradox gibi yapımları da Netflix’e sunmuştu.

Diğer yandan Netflix ile yeni He-Man dizisi çoktan anlaşma imzalamış bulunuyor. Clerks filmiyle tanıdığımız ve bu filmin evreninde yer alan birçok filmde Silent Bob rolüyle karşımıza çıkan Kevin Smith’in geliştireceği He-Man animasyon dizi projesi, Masters Of The Universe: Revelation adını almıştı.

Orijinalinde 1983 yılında izleyicileriyle buluşmaya başlayan He-Man dizisi ve 1990 ve 2002 yıllarında ayrı ayrı gösterilmeye başlanan televizyon çizgi dizilerinin yanı sıra daha önce de karakter beyaz perdeye aktarılmıştı. Bu sinema filmi, 1987 yılında izleyicileriyle buluşan Dolph Lundgren başrollü Masters of The Universe filmi olmuştu. Yeni nesil He-Man filminin yönetmen koltuğunda Band of Robbers, The Last Romantic, Return gibi yapımların yönetmenliğini üstlenen Aaron Nee ve Adam Nee bulunuyor. Senaryoyu ise Goyer’in yarattığı taslaktan yola çıkarak Iron Man, Men In Black: International, Transformers 5: Son Şovalye gibi yapımlarda imzası bulunan Matt Holloway ile Art Marcum geliştiriyor.

Masters of Universe’ün geleceğinin sinemalarda mı, Netflix’te mi olacağı henüz belli değil.

Kaynak: beyazperde.com

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir