Her Salı Kült Film Gecesi’nde Bu Hafta: Günbatımından Şafağa 1 – from dusk till dawn 5204ddb81e019

Her Salı Kült Film Gecesi’nde Bu Hafta: Günbatımından Şafağa

The Public Hotel’de her Salı düzenlenen, Öteki Sinema sitesinin kurucusu Murat Tolga Şen ve sinema yazarı Mehmet Erdugan tarafından hazırlanan Her Salı Kült Film Gecesi’nde 24 Mart Salı akşamı saat 20:00 da, eğlencesi ve vampiri bol bir korku komedi filmi gösterilecek: From Dusk Till Down (Günbatımından Şafağa)

from-dusk-till-dawnGün Batımından Şafağa (Özgün adı: From Dusk Till Dawn), Quentin Tarantino’nun senaryosunu yazdığı, Robert Rodriguez’in yönetmenliğini üstlendiği film…

Gecko kardeşlerin Meksika’ya kaçışını ve beraberinde gelişen olayları anlatan filmin ilk yarısı bir yol filmi olmasına karşın, ikinci yarısı korku filmidir. Bu “tür” geçişi Quentin Tarantino’nun senaryonun akışına hakim oluşu ve Rodiriguez’in sinemasal yeteneğini konuşturması ile hayret ve takdir ile izliyoruz.

Filmin akıllarda kalan sahnelerinden en önemlisi şüphesiz Salma Hayek’in yılan dansı sahnesidir. Bu sahne sinema tarihinin en seksi sahnelerinden biri olarak sinema dergi ve sitelerince kabul görür. Film Bir çok ödül almıştır. Filmin ilk yarısı gangster ikinci yarısı da vampir filmi olarak uyarlanmıştır.

elfilm.com-from-dusk-till-dawn-342081

Her Salı Kült Film Gecesi, The Public Hotel’de ücretsiz bir etkinlik, tüm sinemaseverler davetlidir. Film de, patlamış mısır da bedava! Sizi de bu muhabbet dolu kült gösterim gecelerine bekliyoruz…

10983397_1066623866684935_7441374117855961446_n

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir