Her Salı Kült Film Gecesi’nde Bu Hafta: Günbatımından Şafağa 1 – from dusk till dawn 5204ddb81e019

Her Salı Kült Film Gecesi’nde Bu Hafta: Günbatımından Şafağa

22 Mart 2015

The Public Hotel’de her Salı düzenlenen, Öteki Sinema sitesinin kurucusu Murat Tolga Şen ve sinema yazarı Mehmet Erdugan tarafından hazırlanan Her Salı Kült Film Gecesi’nde 24 Mart Salı akşamı saat 20:00 da, eğlencesi ve vampiri bol bir korku komedi filmi gösterilecek: From Dusk Till Down (Günbatımından Şafağa)

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

from-dusk-till-dawnGün Batımından Şafağa (Özgün adı: From Dusk Till Dawn), Quentin Tarantino’nun senaryosunu yazdığı, Robert Rodriguez’in yönetmenliğini üstlendiği film…

Gecko kardeşlerin Meksika’ya kaçışını ve beraberinde gelişen olayları anlatan filmin ilk yarısı bir yol filmi olmasına karşın, ikinci yarısı korku filmidir. Bu “tür” geçişi Quentin Tarantino’nun senaryonun akışına hakim oluşu ve Rodiriguez’in sinemasal yeteneğini konuşturması ile hayret ve takdir ile izliyoruz.

Filmin akıllarda kalan sahnelerinden en önemlisi şüphesiz Salma Hayek’in yılan dansı sahnesidir. Bu sahne sinema tarihinin en seksi sahnelerinden biri olarak sinema dergi ve sitelerince kabul görür. Film Bir çok ödül almıştır. Filmin ilk yarısı gangster ikinci yarısı da vampir filmi olarak uyarlanmıştır.

elfilm.com-from-dusk-till-dawn-342081[/box]

Her Salı Kült Film Gecesi, The Public Hotel’de ücretsiz bir etkinlik, tüm sinemaseverler davetlidir. Film de, patlamış mısır da bedava! Sizi de bu muhabbet dolu kült gösterim gecelerine bekliyoruz…

10983397_1066623866684935_7441374117855961446_n

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Pera Film’de Barbara Hammer Seçkisi 2 – Barbara Hammer Generations

Pera Film’de Barbara Hammer Seçkisi

Barbara Hammer, 22 Nisan-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında Pera Müzesi'ne
Ekşi Sözlük'te Öteki Sinema 3 – eksi sozluk

Ekşi Sözlük’te Öteki Sinema

Ekşi Sözlük, Öteki Sinema olarak çok fazla önemsediğimiz bir platform.