Her Salı Kült Film Gecesi’nde Bu Hafta: The Thing 1 –

Her Salı Kült Film Gecesi’nde Bu Hafta: The Thing

28 Mart 2015

Öteki Sinema’nın katkılarıyla, The Public Hotel’de “Kült Film Gecesi”

Gösterimler herkese açık ve ücretsiz, üstelik Popcorn’lar da bizden, siz gelin yeter!

The Public Hotel’de her Salı düzenlenen, Öteki Sinema sitesinin kurucusu Murat Tolga Şen ve sinema yazarı Mehmet Erdugan tarafından hazırlanan Kült Film Gecesi’nde 31 Mart Salı akşamı saat 20:00’da nefesinizi kesecek bir bilim kurgu korku sineması örneği gösterilecek: The Thing (1982).

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

the thing 1982The Thing, 1951 yapımı Christian Nyby filmi The Thing from Another World’un yeniden yapımıdır. Ancak yeniden çekimde 1951 yapımına esin kaynağı olan John W. Campbell, Jr.’ın yazdığı “Who Goes There?” romanına daha sadık kalındı.

Film buzda donduktan sonra canlandırılan şekil değiştirebilen bir uzaylı yaratık hakkındadır. Yaratık Antaktika’daki bir bilimsel araştırma istasyonuna sızar ve Norveçli araştırma ekibini öldürür. Yakınlardaki bir Amerikan araştırma ekibi olayı araştırır ve sırayla yaratığın saldırısına uğrarlar.

Filmin senaryosunu Burt Lancaster’ın oğlu Bill Lancaster 1981’de yazdı. Filmin müziklerini Ennio Morricone besteledi. Bu açıdan The Thing, Carpenter’in müziğini kendi yapmadığı nadir filmlerinden biridir. Film British Columbia’da çekildi. Araştırma istasyonu film ekibi tarafından yazın inşaa edildi çekimler dondurucu kış koşullarında yapıldı. Filmdeki tek kadın oyuncu satranç bilgisayarını seslendiren Carpenter’ın sıklıkla birlikte çalıştığı (ve sonradan karısı olan) Adrienne Barbeau’dur. (Wikipedi)

Her Salı Kült Film Gecesi’nde Bu Hafta: The Thing 2 – 2 The Thing 1982 Review Netflix Friday Night John Carpenter Kurt Russell[/box]

Her Salı Kült Film Gecesi, The Public Hotel’de ücretsiz bir etkinlik, tüm sinemaseverler davetlidir. Film de, patlamış mısır da bedava! Sizi de bu muhabbet dolu kült gösterim gecelerine bekliyoruz…

The Public Hotel – Beyoğlu

Kuloğlu Mahallesi Turnacıbaşı Caddesi No:1  

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

1000’den Fazla İnsanın Kanına Eş Değer Sahte Kan 3 – Evil Dead Rise Kotu Ruh Uyanis 2023 4

1000’den Fazla İnsanın Kanına Eş Değer Sahte Kan

Evil Dead Rise / Kötü Ruh: Uyanış filmi için yaklaşık
Bond 60 Yaşında, Ekim ve Aralık’ta Kundura Sinema’da 4 – The Man with the Golden Gun1974

Bond 60 Yaşında, Ekim ve Aralık’ta Kundura Sinema’da

Kundura Sinema’da yeni sezon, James Bond’un sinemadaki 60. yılını kutlayacak