Her Salı Kült Film Gecesi’nde: Karanlık Sular 1 – SerpentsTale 00000

Her Salı Kült Film Gecesi’nde: Karanlık Sular

20 Nisan 2015

Öteki Sinema’nın katkılarıyla, The Public Hotel’de Kült Film Gecesi

1990’ların yok olmaya yüz tutmuş güzel İstanbul’unda yeraltında yaşayan romantik bir vampirle buluşmaya hazır mısınız? Gösterimler herkese açık ve ücretsiz, üstelik Popcorn’lar da bizden, siz gelin yeter! Filmin sonunda Murat tolga Şen ve Mehmet Erdugan’la keyifli bir sinema sohbeti de sizi bekliyor!

The Public Hotel’de her Salı düzenlenen, Öteki Sinema sitesinin kurucusu Murat Tolga Şen ve sinema yazarı Mehmet Erdugan tarafından hazırlanan Kült Film Gecesi’nde 21 Nisan Salı akşamı saat 20:00’da, Kutluğ Ataman’ın ilk uzun metrajlı filmi olan ve 1990’ların yok olmaya yüz tutmuş güzel İstanbul’unda yeraltında yaşayan romantik bir vampiri anlatan Karanlık Sular gösterilecek.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

TheSerpentsTale-731x1024Karanlık Sular büyük beğeni topladı ve Ataman’a uluslararası festivallerde pek çok ödül getirdi. Bu film, Genç Türk Sanat Sineması akımının doğum sinyalleri olarak kabul edildi. Türkiye’de janr sinemasının kabulüne yol açarak süratle kült bir film haline geldi.

Filmin konusu kısaca şöyle: Richie Hunter İstanbul’da yaşayan karizmatik bir Amerikalıdır. Bir gece yolda yürürken bir yabancı ile tanışır ve bu yabancı içinde direktifler olan bir pusula verir. Bu direktiflerin sonucunda kendisini aristokrat bir aileden gelen Lamia’nın yalısında bulur. Lamia bu pusulanın oğlunun oldugunu söyler ancak ortada bir aksilik vardır, Lamia’nın oğlu boğularak ölmüştür, Richie’nin bu pusulayı bulmasına imkan yoktur. Richie’nin de ısrarları ile Lamia oğlunu aramaya başlar ve bu yolculuk onları karanlık bir yolun içine sokar.[/box]

Her Salı Kült Film Gecesi, The Public Hotel’de ücretsiz bir etkinlik, tüm sinemaseverler davetlidir. Film de, patlamış mısır da bedava! Sizi de bu muhabbet dolu kült gösterim gecelerine bekliyoruz…

The Public Hotel – Beyoğlu

Kuloğlu Mahallesi Turnacıbaşı Caddesi No:1

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

USA Today Pacific Rim'den Kareler Yayınladı 2 – Pacifim Rim 08

USA Today Pacific Rim’den Kareler Yayınladı

19 Temmuz’da vizyona girecek Pacific Rim'den kareler yayınlayan USA Today,
Yakın Dönem Rumen Sineması Akbank Sanat'ta 3 – 1491038549 Chuck Norris vs. Communism Akbank Sanat Romen Sinemasi

Yakın Dönem Rumen Sineması Akbank Sanat’ta

Akbank Sanat, 8-29 Nisan 2017 tarihleri arasında, Yakın Dönem Rumen