Her Şey Sinirimi Bozuyor Desteklerinizi Bekliyor 1 – Her Sey Sinirimi Bozuyor 3

Her Şey Sinirimi Bozuyor Desteklerinizi Bekliyor

4 Ağustos 2021

Salgınlar, yangınlar ve doğal felaketler derken bugünlerde neye üzüleceğimizi şaşırdık. Biraz mola verip sinema adına neler yapılmış/yapılıyor/yapılacak sorusuna yanıt ararken farklı bir içeriğin karşımıza çıkmasını bekleriz hep. İşte onlardan biri: Her Şey Sinirimi Bozuyor.

İçeriğe yönelik detaylı bilgi sahibi olmadan, ancak farklı olana ve olmaya çalışana, bir başka deyişle öteki olana destek vermek sitemizin amaçlarından biri olduğundan ilk haber yapanlardan olmayı istedik.

Projeye yönelik bilgilere, kitlesel fonlama platformu olan “fongogo” üzerinden ulaşılabilir. Sunum dosyası incelendiğinde projenin yapımcısı Hazal Bayar. Hazal Bayar, akademisyen olmasının yanı sıra korku sinemasında kadınların temsiline yönelik yazıları ile bilinen bir araştırmacı. Nitekim doktora konusu da “Korku Sinemasında Histerik Kadın Karakterler” ismini taşıyor. Bayar ile birlikte Çağıl Saydam da yönetmen olarak gözüküyor. Biyografileri incelendiğinde her iki ismin de münferiden katıldıkları yarışmalarda ödüller kazandıkları görülmekte. Bir diğer ortak noktaları ise korku filmi tutkunu olmaları. Hal böyle olunca projenin de korku filmi üzerine olması bekleniyor. Ancak daha da ötesi… Türkiye’de daha önce bir benzerine rastlanmayan (varsa da ben bilmiyorum) bir içerik olarak “deneysel fetiş gore” olarak tanımlıyorlar projelerini.

Her üç alt türe de mesafeli yaklaşanlar olduğu düşünüldüğünde ortaya çıkacak kısa filmin nasıl olacağını kestirmek mümkün değil.

Her Şey Sinirimi Bozuyor Desteklerinizi Bekliyor 2 – Her Sey Sinirimi Bozuyor 1

İster yüksek ister düşük bütçeler olsun, her yapım öncesinde ilk olarak çözülmesi gereken mali konulardır. Hikâyeler hayal etmek için kâğıttan paralara ihtiyaç yoktur, ancak gerçekleşmesi için elbet vardır. Bu proje de bütçe sorunu yaşıyor ki fongogo üzerinden fonlanmayı hedefliyor ve bunun için “Neden?” sorusuna yanıt veriyor.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

Deneysel sinema ve korku sinemasına olan tutkumuz bizi bu iki türü bir araya getirmeye yönlendirdi. Şimdiye kadar yaptığımız tüm işleri, hiçbir kurumdan destek almadan gerçekleştirdik.

Fakat artan kur ve deneysel fetiş gore türünün festivallerde pek de desteklenmeyişinden dolayı, filmimizi tamamlayabilmek için yardımınıza ihtiyacımız var. Vereceğiniz destek ile:

– Filmimiz için gereken ekipmanları kiralayabilecek,

– Bir korku filminin olmazsa olmazı plastik makyaj ve prodüksiyon tasarımına bütçe ayırabilecek,

– ve son aşamada, bitmiş filmimizle, uluslararası ve ulusal festivallere başvurabileceğiz.

[/box]

Tek kişilik bir oyuncu kadrosu (Dilay Çakır) ile çekileceği anlaşılan filme yönelik bağlantılar şu şekilde:

Sitemiz yazarlarından Can Evrenol’un yönettiği “Çıplak” dizisinin, cesur ve iddialı yapımları beraberinde getirip getirmeyeceğini zaman içerisinde göreceğiz ancak farklı kulvarda da olsa “Her Şey Sinirimi Bozuyor” bu yolda atılan adımlardan biri.

Önündeki engelleri geçerek hedefine ulaşması dileğiyle…

Sanata ait olan her türden beğeninin ve beklentinin özgürce anlatıldığı projelerin desteklenmesi umuduyla…

blank

Fatih Danacı

Uçak mühendisliği alanında eğitim alıp mezun olduktan sonra sinema ve edebiyat merakı aktif bir uğraşa dönüştü. 2006 yılından itibaren çeşitli dergi, e-dergi, internet siteleri gibi platformlarda öyküleri, sinema yazıları yayımlandı. Sinema tarihi ve araştırma-inceleme türünde kitaplar yazdı, bunlardan başka Dolunay Öyküleri adlı öykü kitabı yayımlandı, çok sayıda kolektif kitap çalışmasında yer aldı. Oğlu olduktan sonra çocuklar için üretmeye başladı ve çocuk kitapları ve kutu oyunları hazırladı, çizgi film projelerine destek verdi.

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Siyad'lı Yazar Rasih Yılmaz, Siyad Ödüllerini Eleştirdi! 3 – 144540

Siyad’lı Yazar Rasih Yılmaz, Siyad Ödüllerini Eleştirdi!

Bugün Gazetesi sinema yazarı Rasih Yılmaz, SİYAD ödüllerini yazdı: SİYAD
Arrival'dan 12 Yeni Poster 4 – Arrival Amy Adams

Arrival’dan 12 Yeni Poster

Denis Villeneuve'ün yönetmenliğini üstlendiği Arrival, heyecan verici ilk fragmanından sonra