Hercules: The Legend Begins İlk Fragman

Millennium Films yönetmen Renny Harlin’in mitolojik soslu aksiyon filmi Hercules: The Legend Begins filminin ilk fragmanını yayınladı.

M.Ö. 1200’de Antik Yunan’da bir kraliçe Zeus’un kralın zalim hakimiyetini devirecek bir oğul sahibi olma ve zor bir dönemden geçen ülkeye huzur getirme arzusuna dayanamaz. Ama bu prens yani Hercules gerçek kimliğine ve kaderine dair hiçbir şey bilmemektedir. Tek bir şey ister: Girit Prensesi Hebe’nin aşkını. Ancak Hebe ağabeyine vaat edilmiştir. Hercules daha büyük bir amacı olduğunu öğrenince bir seçim yapmak zorunda kalır: Gerçek aşkıyla kaçmak mı, yoksa kaderini yerine getirip dönemin en büyük kahramanı olmak mı.

Hercules-The-Legend-Begins-461494

Lou Ferrigno’lu ucuz Herkül filmlerini videoda izlemiştim, Hasal yayınlarından çıkan Herkül çizgi romanlarını da okumuşluğum var. Zaten Yunan Mitolojisinin en bilinen kahramanı ama bu fragmandaki Herkül’den çok Spartacus’ü anımsatıyor. Biraz 300 çokça Spartacus azıcık da Gladiator ve hatta fragmanın sonlarına doğru bir Hz. İsa göndermesi bile var. Dwayne Johnson’un asıl Herkül macerası gelene kadar atıştırmalık olarak izlenebilir. Yoksa kimsenin Hollywood uydurması bir Herkül hikayesi başlangıcıyla ilgileneceğini sanmıyorum.

Filmde rol alan diğer oyuncular Scott Adkins, Liam McIntyre, Liam Garrigan, Jonathon Schaech, Roxanne McKee, Gaia Weiss ve Rade Serbedzija.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yorum var

  1. blank

    İlginç bir filme benziyor lakin seyretmeden bir karar veremem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir