Hercules: The Legend Begins İlk Fragman

Millennium Films yönetmen Renny Harlin’in mitolojik soslu aksiyon filmi Hercules: The Legend Begins filminin ilk fragmanını yayınladı.

M.Ö. 1200’de Antik Yunan’da bir kraliçe Zeus’un kralın zalim hakimiyetini devirecek bir oğul sahibi olma ve zor bir dönemden geçen ülkeye huzur getirme arzusuna dayanamaz. Ama bu prens yani Hercules gerçek kimliğine ve kaderine dair hiçbir şey bilmemektedir. Tek bir şey ister: Girit Prensesi Hebe’nin aşkını. Ancak Hebe ağabeyine vaat edilmiştir. Hercules daha büyük bir amacı olduğunu öğrenince bir seçim yapmak zorunda kalır: Gerçek aşkıyla kaçmak mı, yoksa kaderini yerine getirip dönemin en büyük kahramanı olmak mı.

Hercules-The-Legend-Begins-461494

Lou Ferrigno’lu ucuz Herkül filmlerini videoda izlemiştim, Hasal yayınlarından çıkan Herkül çizgi romanlarını da okumuşluğum var. Zaten Yunan Mitolojisinin en bilinen kahramanı ama bu fragmandaki Herkül’den çok Spartacus’ü anımsatıyor. Biraz 300 çokça Spartacus azıcık da Gladiator ve hatta fragmanın sonlarına doğru bir Hz. İsa göndermesi bile var. Dwayne Johnson’un asıl Herkül macerası gelene kadar atıştırmalık olarak izlenebilir. Yoksa kimsenin Hollywood uydurması bir Herkül hikayesi başlangıcıyla ilgileneceğini sanmıyorum.

Filmde rol alan diğer oyuncular Scott Adkins, Liam McIntyre, Liam Garrigan, Jonathon Schaech, Roxanne McKee, Gaia Weiss ve Rade Serbedzija.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir yorum var

  1. İlginç bir filme benziyor lakin seyretmeden bir karar veremem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir