Hercules: The Legend Begins İlk Fragman 1 – Hercules The Legend Begins 461494

Hercules: The Legend Begins İlk Fragman

16 Ekim 2013

Millennium Films yönetmen Renny Harlin’in mitolojik soslu aksiyon filmi Hercules: The Legend Begins filminin ilk fragmanını yayınladı.

M.Ö. 1200’de Antik Yunan’da bir kraliçe Zeus’un kralın zalim hakimiyetini devirecek bir oğul sahibi olma ve zor bir dönemden geçen ülkeye huzur getirme arzusuna dayanamaz. Ama bu prens yani Hercules gerçek kimliğine ve kaderine dair hiçbir şey bilmemektedir. Tek bir şey ister: Girit Prensesi Hebe’nin aşkını. Ancak Hebe ağabeyine vaat edilmiştir. Hercules daha büyük bir amacı olduğunu öğrenince bir seçim yapmak zorunda kalır: Gerçek aşkıyla kaçmak mı, yoksa kaderini yerine getirip dönemin en büyük kahramanı olmak mı.

Hercules-The-Legend-Begins-461494

Lou Ferrigno’lu ucuz Herkül filmlerini videoda izlemiştim, Hasal yayınlarından çıkan Herkül çizgi romanlarını da okumuşluğum var. Zaten Yunan Mitolojisinin en bilinen kahramanı ama bu fragmandaki Herkül’den çok Spartacus’ü anımsatıyor. Biraz 300 çokça Spartacus azıcık da Gladiator ve hatta fragmanın sonlarına doğru bir Hz. İsa göndermesi bile var. Dwayne Johnson’un asıl Herkül macerası gelene kadar atıştırmalık olarak izlenebilir. Yoksa kimsenin Hollywood uydurması bir Herkül hikayesi başlangıcıyla ilgileneceğini sanmıyorum.

Filmde rol alan diğer oyuncular Scott Adkins, Liam McIntyre, Liam Garrigan, Jonathon Schaech, Roxanne McKee, Gaia Weiss ve Rade Serbedzija.

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

1 Comment

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Witch Fragman Tam Manasıyla Bomba Gibi! 2 – The Witch 01

The Witch Fragman Tam Manasıyla Bomba Gibi!

The Witch fragman, bu sene içerisinde izlediğimiz en iyi korku
Yılın En Gereksiz Filmi Olabilir! Cats Fragmanı Yayınlandı 3 – Screen Shot 2019 07 18 at 5.45.18 PM

Yılın En Gereksiz Filmi Olabilir! Cats Fragmanı Yayınlandı

Birçok Hollywood yıldızının müzikal performansını barındıran Cats'in teaser'ında canlandırdıkları karakterlerini