Hile Yolu “Gerçekler Silinemez” Sloganıyla Vizyona Giriyor

Hile Yolu posterHile Yolu Nisan 2012’de, İstanbul’da, üç buçuk haftada çekildi.

Filmin senaryo yazarı ve yönetmeni Ersin Kana, Pancard Film’le ikinci uzun metraj çalışmasını yapıyor. 2008’de, Beşiktaş’ın dünyaca ünlü taraftar grubu Çarşı’yı anlatan Asi Ruh belgeselini Pancard Film-Kalan ortaklığıyla çeken Ersin Kana, 2009 yılında Nesli Çölgeçen’in çektiği Denizden Gelen’in senaryosunu yazdı. Denizden Gelen aynı yıl Altın Koza Film Festivali’nde Yılmaz Güney Jüri Özel Ödülü’nü kazandı.

Filmin görüntü yönetmenliğini Zefir ve Kırık Midyeler filmlerinin de görüntü yönetmenliğini üstlenmiş olan Mehmet Y. Zengin üstlendi.

Hile Yolu’nun müziklerini Kana’nın Asi Ruh’ta da birlikte çalıştığı, birçok film ve dizi müziğinde imzası bulunan Mayki (Murat Başaran) üstlendi. Filmin müzikleri Kalan Stüdyo’da kaydedildi.

Hile Yolu 26 Nisan’da Pancard Filmin yapımcılığı Medyavizyon’un dağıtımcılığında, “GERÇEKLER SİLİNEMEZ” sloganıyla vizyona giriyor.

Hile Yolu poster 2

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir