Hile Yolu “Gerçekler Silinemez” Sloganıyla Vizyona Giriyor

27 Mart 2013

Hile Yolu posterHile Yolu Nisan 2012’de, İstanbul’da, üç buçuk haftada çekildi.

Filmin senaryo yazarı ve yönetmeni Ersin Kana, Pancard Film’le ikinci uzun metraj çalışmasını yapıyor. 2008’de, Beşiktaş’ın dünyaca ünlü taraftar grubu Çarşı’yı anlatan Asi Ruh belgeselini Pancard Film-Kalan ortaklığıyla çeken Ersin Kana, 2009 yılında Nesli Çölgeçen’in çektiği Denizden Gelen’in senaryosunu yazdı. Denizden Gelen aynı yıl Altın Koza Film Festivali’nde Yılmaz Güney Jüri Özel Ödülü’nü kazandı.

Filmin görüntü yönetmenliğini Zefir ve Kırık Midyeler filmlerinin de görüntü yönetmenliğini üstlenmiş olan Mehmet Y. Zengin üstlendi.

Hile Yolu’nun müziklerini Kana’nın Asi Ruh’ta da birlikte çalıştığı, birçok film ve dizi müziğinde imzası bulunan Mayki (Murat Başaran) üstlendi. Filmin müzikleri Kalan Stüdyo’da kaydedildi.

Hile Yolu 26 Nisan’da Pancard Filmin yapımcılığı Medyavizyon’un dağıtımcılığında, “GERÇEKLER SİLİNEMEZ” sloganıyla vizyona giriyor.

Hile Yolu poster 2

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Pek Yakında: Witching and Bitching 1 – Witching and Bitching 3

Pek Yakında: Witching and Bitching

Alex de la Iglesia'nın yeni filmi Witching and Bitching, Toronto
Yeni Bir Marvel Efsanesi Geliyor: Morbius 2 – Morbius 6

Yeni Bir Marvel Efsanesi Geliyor: Morbius

Yeni bir Marvel efsanesi geliyor! 1 Nisan’da gösterime girecek Morbius