Hong Kong Sineması İzmir'de 1 – Son Baron

Hong Kong Sineması İzmir’de

8 Haziran 2014

Hong Kong Film Panorama 17-22 Haziran 2014

Son Baron

Hezarfen Film Galeri – İzmir, Hong Kong Ekonomi ve Ticaret Dairesi işbirliğiyle, Hong Kong’un yükselen sinemasından sekiz filmlik bir seçki sunuyor.

Seçkideki filmler arasında 2013 yılında Hong Kong Film Ödülleri kapsamında en iyi kurgu, en iyi senaryo, en iyi film,en iyi yönetmen, en iyi ses tasarımı, en iyi görüntü yönetmeni ödüllerini ve Shanghai Film Eleştirmenleri Ödülünü alan ‘’Soğuk Savaş’’, en iyi sanat yönetmeni ödülünü alan ‘’Son Baron’’ ve Hong Kong Film Eleştirmenleri Ödülüne layık görülen ‘’The Way We Dance’’ ve eşcinsel bir erkek ile eşcinsel bir kadın arasında gelişen sıradışı aşkı konu alan “Seviyor, Sevmiyor” (Love Me Not) da seçkideki filmler arasında yer alıyor.

Özel Gösterim: Wong Kar Wai’ın yönettiği, geçtiğimiz sene Berlin Film Festivali’nin açılış filmi olarak gösterilen ve kung fu tarihine dair mükemmel bir inceleme olan Büyük Usta (The Grandmaster) filmi iki gösterimde izleyicilere sunulacaktır. Büyük Usta filmi, bugüne dek Oscar adaylığı dahil 30’un üstünde ödüle layık görülmüştür.

Tüm filmler Fransız Kültür Merkezi sinema salonunda gösterilecektir, giriş ücretsizdir.

grand master

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Hypnotic: Zihin Avı 2 Haziran’da Sinemalarda 2 – Hypnotic 2023 1

Hypnotic: Zihin Avı 2 Haziran’da Sinemalarda

2 Oscar ödüllü Ben Affleck, adrenalini yüksek, heyecan dolu aksiyon,
Sinema Meclisi 70'ler Erotik Furyasını Tartışıyor! 3 – PROGRAM LOGO

Sinema Meclisi 70’ler Erotik Furyasını Tartışıyor!

Doğumdan ölüme kadar, her ânıyla ‘pornolaşan’ hayatlarımız: Sinema Meclisi, sinemada,