“İlham Veren Film Günleri” İstanbul’a Geliyor! 1 – 26425863202 bd2c8a87bf o

“İlham Veren Film Günleri” İstanbul’a Geliyor!

ilham veren film günleri logoİlham Veren Film Günleri; içinde cesaret, nezaket, iyilik, güçlü karakterler ve inanmanın gücünü barındıran en iyi uluslararası kısa filmleri bir araya getiriyor!

Bağımsız Ukrayna Etkinlik Organizasyonu’nun genç ekibi, yine benzersiz bir film programını Kiev’den sonra İstanbullu sinemaseverlerle buluşturuyor. “Food Film Festival World: Turkey” ile tanıdığımız ekip, “Seyahat” ve “Spor” olmak üzere iki farklı temayla sunacakları “İlham Veren Film Günleri”ni, 23 – 24 Nisan ve 14 – 15 Mayıs tarihlerinde TÜRVAK Sinema Müzesi’nde gerçekleştiriyor.

İlk olarak 23 – 24 Nisan 2016 tarihlerinde, iki gün devam edecek “İlham Veren Film Günleri: SEYAHAT” programı; Hollanda, Kolombiya, Rusya, ABD, Avustralya, Almanya ve Arjantin’den farklı yönetmenlere ait toplam 18 filmi bir araya getiriyor. Varoluş ve seyahat üzerine felsefik bir filmle başlayan program, izleyenlerin en kısa zamanda Kolombiya’yı görmek istemelerine sebep olacak, bu ülkeye aşık insanların hikayelerini; yolculuklarında yalnız olmayı seçenleri; uzun bir bisiklet yolculuğu yapabilmek için işini bırakan bir adamın çarpıcı hikayesini; bir baba ile küçük kızının penguenleri görmek için Antarktika’ya yaptıkları uzun yolculuğu; ve bebekli genç bir çiftin eski bir arabayla yaptıkları Kaliforniya seyahatlerini konu alan filmlerden oluşuyor.

İzleyen herkesin, yaşamöyküsü anlatılan kişilerde kendini görerek, ertelediklerini bir an önce yapmak için gerekli ilham kaynağı ve motivasyonu bulacağı; güçlü görsel anlatımlarıyla da heyecan verici 18 kısa filmi içeren “İlham Veren Film Günleri: Seyahat”, 23 Nisan Cumartesi ve 24 Nisan Pazar günü 15:00 ve 16:30 seanslarıyla TÜRVAK Sinema Müzesi’nde!

Programla ve bilet satışıyla ilgili tüm detaylar www.facebook.com/ilhamverenfilmgunleri sayfasından takip edilebilir.

 

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir