İlk Film Yarışması’nda Finale Kalan 10 Eser Belli Oldu 1 – Görülmüştür 03

İlk Film Yarışması’nda Finale Kalan 10 Eser Belli Oldu

30 Ocak 2020

Bu yıl TÜRSAK iş birliği ile dördüncüsü düzenlenen DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nın ‘İlk Film’ bölümünde finale kalan 10 eser belli oldu.

DenizBank ile TÜRSAK Vakfı iş birliğinde, Türk sinema sektörünün gelişimini, nitelikli sinema eserlerinin yapımını ve sene içinde ilk filmlerini çeken genç yönetmenleri teşvik etmeyi amaçlayan 4. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nın “İlk Film” bölümünde finale kalan 10 film açıklandı.

İlk Film Yarışması’nda Finale Kalan 10 Eser Belli Oldu 2 – 4 Denizbank İlk Film Yarışması finalistler

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

 • Abdurrahman Öner’in Aydede
 • Hakan Cigaoğlu’nun Bebek Geliyorum Demez
 • Mustafa Karadeniz’in Çınar
 • Murat Pay’ın Dilsiz
 • Serhat Karaaslan’ın Görülmüştür
 • Sefa Öztürk’ün Güven
 • Çiğdem Bozali ve Elif Akarsu Polat’ın Kader Postası
 • Seyid Çolak’ın Kapan
 • Mustafa H. Öztürk’ün Kuklalı Köşk
 • Zeynep Güzel’in Yaz Kış Demeden

[/box]

Finale kalan 10 film arasından yarışmanın kazanan filmi ise Fono Film Yönetim Kurulu Başkanı, TAFF Pictures’ın kurucu ortağı ve TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Okan, CJ Entertainment Genel Müdür Yardımcısı Ferhat Aslan, European Film Promotion’a (EFP) bağlı Uluslararası Cast Direktörleri Birliği (ICDN) üyesi Locarno Film Festivali’nden  Avrupa Cast Direktörü ödülünün sahibi Harika Uygur, Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı ve Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nilay Ulusoy’un yer aldığı ana jüri tarafından belirlenecek.

Jürinin yapacağı değerlendirme sonrası belirlenecek olan En İyi İlk Film, ödül töreni gecesinde açıklanacak ve 25.000 TL değerinde DenizBank Özel Ödülü ile ödüllendirilecek.

Yarışmayla ilgili gelişmelere ve detaylı bilgilere etkinliğin internet sitesi olan ilksenaryo.tursak.org.tr adresinden ve TÜRSAK Vakfı’nın sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.

Türsak Hakkında

1991 yılında sinema, televizyon, güzel sanatlar, basın, iş ve politika dünyasından tanınmış 215 üyenin katılımıyla kurulan Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı TÜRSAK; 28. yılını doldurmuş olan özerk bir vakıftır.

Bugüne kadar onlarca değerli yönetmen, yüzlerce sinema öğrencisi ve sektör çalışanı yetiştiren TÜRSAK Vakfı, sektörel endüstriye kaliteli elemanlar kazandırdı. Diğer taraftan sayısız uluslararası festival, film haftası, yarışma, panel, seminer, sempozyum ve atölye gerçekleştiren, yaptığı yayınlar ve yapımlarla sinema sektörüne ve sektörün bilgi birikimine katkıda bulunan vakıf; aynı zamanda 2005-2008 yılları arasında, Türkiye’nin uluslararası tanıtımı adına en kaliteli, en büyük projelerinden biri olan Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin organizasyonunu gerçekleştirdi ve festivale şu anki uluslararası kimliğini kazandırdı; festivale kazandırdığı film marketle festivali sinemacıların buluştuğu bir merkez haline getirdi. Kurulduğu günden bugüne kadar ilkeleri ve prensipleri doğrultusunda hareket eden, yegâne amacı halka hizmet etmek olan TÜRSAK Vakfı; gerçekleştirdiği organizasyonlarla kitlelerin bilinçlenmesini sağlayan ve aynı zamanda ülke ekonomisine katkıda bulunan bir vakıftır. TÜRSAK Vakfı, Aralık 2018’den itibaren Elif Dağdeviren başkanlığındaki yeni yönetim kurulu tarafından yönetilmektedir.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

 1. Sanırım 10 filme tamamlamak için kuklalı köşk ve bebek geliyorum demez filmleri seçilmiş. yoksa bu iki filmin bir yarışmada yarışması mümkün değil, çünkü biri gişe, biri de çocuklar için animasyon film ve de bir yarışmada yarışacak kalitede filmler değiller malesef.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

TRT Arşivini Halka Açtı! 3 – 878016a49ec0acbe425ddcc0fa133bb4 7png

TRT Arşivini Halka Açtı!

TRT, Türkiye’nin ve dünyanın son yarım asrına tanıklık ederek biriktirdiği
!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali'nden Üzücü Haber 4 – if istanbul Bağımsız Filmler Festivali 1

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nden Üzücü Haber

CGV Mars yönetimi, !f istanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin kurucuları ve