İlk Önce Aşk Bitti! 1 – Aşk Love 00

İlk Önce Aşk Bitti!

!f İstanbul’un 5 Şubat’ta başlayan ve 3 gün boyunca süren ön satışlarında bu yıl da rekor satış yaşandı. Gaspar Noé’nin Cannes’da kuyruklara yol açan ve aşkı tüm çıplaklığıyla anlattığı son filmi Aşk 3D / Love 3D‘nin biletleri birkaç saat içinde hızla tükenirken, Merlyn Solakhan’ın 30 yıl sonra Türkiye’de ilk kez gösterilecek filmi “TEKERLEME” ve Ceyda Torun’un yönettiği “Kedi”, Lütfü Emre Çiçek’in korku filmi “Naciye” ve “Cobain: Montage of Heck”, biletleri biten diğer filmler oldu. “Anomalisa”, “Demolition”, “A Bigger Splash” gibi merakla beklenen filmlerin biletleri de tükenmek üzere…

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde gerçekleşecek ve 40 ülkeden 112 filmin gösterileceği 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin 5 Şubat’ta satışa açılan biletleri hızla tükeniyor. 18 Şubat’ta başlayacak festivalin merakla beklenen filmlerinin başında gelen, Arjantinli auteur Gaspar Noé’nin yönettiği ve yılın en cesur sinema tecrübelerinden biri olarak gösterilen “Love 3D / Aşk 3D”nin biletleri birkaç saat içinde biterken; Merlyn Solakhan’ın 30 yıl sonra ilk kez Türkiye’de seyirci önüne çıkacak filmi “TEKERLEME” ve Ceyda Torun’un İstanbul’un kedilerini anlattığı belgeseli “Kedi”nin biletleri de ilk gün sonunda tükendi. Ayrıca; Derya Alabora’yı evini korumak için her türlü caniliği yapmaya ant içmiş Naciye rolünde izleyeceğimiz, Lütfü Emre Çiçek’in korku filmi “Naciye” ve Nirvana’nın kurucusu, son 25 yılın en büyük rock yıldızlarından Kurt Cobain’in kişisel günlükleri ve ses kayıtlarından oluşan “Cobain: Montage of Heck/Cobain: Kahrolası Montaj”, bileti biten diğer filmler oldu.

Aşk Love 01

Bileti tükenmek üzere olanlar…

Charlie Kaufman ile Duke Johnson’ın birlikte çektiği animasyon “Anomalisa”, festivalin kapanış filmi de olan “Demolition/Yeniden Başla”, Luca Guadagnino ve Tilda Swinton’ı yeniden bir araya getiren “A Bigger Splash/Sen Benimsin”, İstanbul’un kedilerini konu alan “Kedi” ve “Amelie’nin fantastik komedisi” olarak nitelendirilen “Liza, the Foxy Fairy/Tilki Perisi Liza” gibi merakla beklenen filmlerin biletleri de tükenmek üzere…

Bileti tükenmekte olan filmler arasında ayrıca, Grant Gee’nin Orhan Pamuk’un ‘Masumiyet Müzesi’nden esinlenerek çektiği, dünya prömiyerini yaptığı Venedik’te hayranlıkla karşılanan “Innocence of Memories/Masumiyet Müzesi”; kült yönetmen Anders Thomas Jensen’in “Adam’s Apples” filminden 10 yıl sonra çektiği ve tuhaflıklarda sınır tanımayan komedi “Men&Chicken/İnsanlar ve Tavuklar” ve Deniz Gamze Ergüven’in 2016 Oscar’larında Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü için Fransa’yı temsil eden “Mustang” de bulunuyor.

!f ile arkadaş olun!

Sosyal medyada en çok takip edilen festival olan !f İstanbul, Facebook, Twitter ve Instagram adreslerine bu yıl Snapchat ve Periscope’u da ekliyor. !f İstanbul’u her yerde @ifistanbul adresiyle takip edebilir, paylaşımlarınızı #if2016 etiketiyle yaparak sohbete katılabilirsiniz.

www.ifistanbul.com

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

2 Yorumlar

  1. blank

    Saygı deger öteki sinema yönentimi içeriğinizi çok çok beğenmemle birlikte şikayetlerim de var öncelikle sitenize mobilden girdiğim zaman türkçe karekter sıkıntısından dolayı yazıları okuyamıyorum bunu en yakın zamanda düzeltirseniz çok sevinirim.

  2. blank

    Birol kendi telefonlarımızdan, tabletlerimizden giriyoruz ama bahsettiğin Türkçe karakter sorunuyla karşılaşmadık doğrusu… Senin ayarlarda bir sıkıntı olmasın?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir