İlk Senaryo Bölümünde Finale Kalan 10 Senaryo 1 – Kısa Film

İlk Senaryo Bölümünde Finale Kalan 10 Senaryo

18 Nisan 2022

DenizBank ve Türkiye Sinema Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğinde hayata geçirilen 5. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nın İlk Senaryo bölümünde finale kalan 10 senaryo belli oldu.

Sinemanın en temel öğesi olan “senaryo geliştirme” konusunda ilk uzun metraj senaryolarını yazan senaristleri desteklemek ve yapım öncesinde Türk Sineması’nın yazınsal sorunlarına katkı sağlamak amacıyla DenizBank ile TÜRSAK Vakfı iş birliğinde gerçekleştirilen DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nın İlk Senaryo bölümüne 5. yılında toplam 180 başvuru geldi.

İlk Senaryo Bölümünde Finale Kalan 10 Senaryo 2 – 5 DenizBank Ilk Senaryo Ilk Film Yarismasi Senaryo finalistler

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği yarışmada uzun ve dikkatli bir değerlendirme sürecinin ardından, Arifiye Oteli (Didar Acartürk), Bir Çingene İki Ölü (Mustafa Angın), Bisiklet Süsü (Tufan Yılmaz), Direniş (Mehmet Çankaya), İki Ayak Bir Hayal (İsmail Yılmaz), İki Hayat Bir Cennet (Bülent Ögeyik), Liste (Filiz Şahin), Mihnet (Simge Çalış), Sudan Sebepler (Muhammed Ozan Talay) ve Yılın Transferi (İbrahim Hacıhaliloğlu) adlı senaryolar finale kaldı.

Finale kalan 10 eser sahibi, önümüzdeki aylarda düzenlenecek Senaryo Geliştirme Eğitimleri’ne katılmaya hak kazanmış oldular.

Başkanlığını Abdullah Oğuz’un yaptığı, oyuncu Kaan Yıldırım, senarist Zafer Külünk, oyuncu Özge Gürel ve Burcu Hancı’nın yer aldığı jüri tarafından değerlendirilecek 10 eser arasından birinci seçilecek senaryoya önümüzdeki yıl Yapım Destek Platformu’na doğrudan katılım hakkı tanınacak.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Dünya Mimarlık Haftası’na Özel Çevrimiçi Gösterim 3 – The Pruitt Igoe Myth 2011

Dünya Mimarlık Haftası’na Özel Çevrimiçi Gösterim

SALT, Dünya Mimarlık Haftası’na özel The Pruitt-Igoe Myth / Pruitt-Igoe
Marşandiz Fanzin’in 12. Sayısı Çıktı! 4 – unnamed 7

Marşandiz Fanzin’in 12. Sayısı Çıktı!

Gerçeklerle arası iyi olmayan edebiyat fanzini Marşandiz, 12. sayısıyla raflardaki