İnönü Kısa, 5-8 Mayıs’ta

11 Şubat 2014

inönün

İnönü Üniversitesi 7.Uluslararası Kısa Film Festivali ile bu sene de sinema severlerle buluşmaya hazırlanıyor. 5-8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan festival; yurt içi ve yurt dışından kısa film örnekleri, atölye çalışmaları, söyleşiler ve yarışma bölümüyle tüm sinema severleri bekliyor.

İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivalinin yarışma bölümünde bu yıl; kurmaca, belgesel ve deneysel kategorilerinde yurtiçi ve yurtdışından katılacak filmler yarışacak.

Festival AmblemEn iyi kurmaca filme 3.000 TL,
En iyi belgesel filme 3.000 TL,
En iyi deneysel filme 3.000 TL olmak üzere üç kategoride toplam 9.000 TL ödül verilecektir.

İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, oldukça geniş bir kitle tarafından takip edilen kısa filmlerin; yapımını özendirip izleyiciyle buluşmasını sağlamak, ülke sinemasına katkıda bulunan yeni sinemacıları desteklemek, amatör ya da profesyonel her tür kısa filmi tanıtmak, farklı kültürlerden gelen kısa film örneklerini sinemaseverlerle buluşturup bir festival kültürü içinde kısa filmin tartışılacağı platformu sağlamak, sinemaseverlerin keyifle izleyecekleri bir festival geleneği oluşturmak amacıyla ilk olarak 2007 yılında gerçekleştirildi.

Şartlar:

Festivalin yarışma bölümüne son bir yıl içinde yapılmış, 15 dakikadan uzun olmayan kısa filmler, deneysel filmler ve 30 dakikadan uzun olmayan belgeseller başvurabilecek. Son başvuru ve film kopyalarının teslim tarihi ise 2 Nisan 2014.

Her sene büyük coşkuyla karşılanan ve her geçen yıl daha büyük bir heyecanla beklenen İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, bu yıl da yarışmacılarını, katılımcılarını ve sinemaseverleri bekliyor.

Başvuru ve diğer detaylar için;

Facebook sayfası: https://www.facebook.com/inonukisafilm

İletişim adresi: inonufest@gmail.com

Festival resmi sitesi: http://festival.inonu.edu.tr/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Tüm İnteraktif Etkinliklerde İşaret Dili Çevirisi 1 – 9 Pembe Hayat KuirFest

Tüm İnteraktif Etkinliklerde İşaret Dili Çevirisi

9. Pembe Hayat KuirFest’in tüm söyleşi, paneller ve açılış gecesinde;
15. !f İstanbul’u Anomalisa Açıyor! 2 – Anomalisa 01

15. !f İstanbul’u Anomalisa Açıyor!

15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin açılış filmi belli oldu.