İnsanlar Cehennemi: Salgın İstanbul 1 – Salgin Istanbul header

İnsanlar Cehennemi: Salgın İstanbul

23 Aralık 2021

2019 yılından beri hayatımızın bir parçası olan salgın kavramı sanatın farklı dallarında hayat bulmaya devam ediyor. Son olarak salgın teması, Dark İstanbul tarafından yayımlanan “Salgın İstanbul” kitabında karşımıza çıkıyor. 11 yazarın 12 farklı öyküsüyle yer aldığı kitapta salgına neden olan sebeplere, salgının neden olduğu yıkımlara, salgın sonrası kurulan düzenlere farklı perspektiflerden bakılıyor. Kısaca her öykü kendi distopyasını yaratıyor.

Kitabın konsepti ve içeriği kadar tanıtımı için hazırlanan teaser da dikkat çekici. Yoğun CGI kullanılan teaser, bir bilim kurgu filminin fragmanı tadında… İşte Salgın İstanbul’un teaser’ı…

Kitaplar yok olur endişesiyle yazarların mesajları QR code ile dijitale dönüştürülmüş. Böylece Ray Bradburry’nin Fahrenheit 451 eseri gibi kitapların yok olduğu bir dünya söz konusu olduğunda yazarların önsözleri denilebilecek dijital notları da uzay boşluğuna bırakılmış.

İnsanlar Cehennemi: Salgın İstanbul 2 – Salgin Istanbul QR kod

Yazarların mesajlarını izlemek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

youtube.com/channel/UCscfvBvuLGoGjZt3rno9o5w/featured

TANITIM BÜLTENİNDEN…

Yazarlar bu kitapla geleceğe mesaj gönderiyor!

“İnsanlar cehennemlerini kendileri yarattılar”

Geleceğe mesajımız var!

İnsanlar Cehennemi: Salgın İstanbul 3 – Salgin Istanbul kapak 2Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve inanılmaz bir hızla dünyaya yayılan korona virüsü hakkında bu kitap baskıya hazırlanırken dahi çok çeşitli komplo teorileri üretilmeye devam ediliyor. Henüz çıkış nedeni hiçbir resmi makamca onaylanmayan, tedavi süreci bile hâlâ klinik deney aşamasında olan ve Covid-19 Pandemisi olarak literatüre geçen küresel salgın henüz önlenememişken, Dark İstanbul yazarları yakın ve uzak gelecek öngörülerini kurgulayarak Salgın İstanbul antolojisinde topladılar.

Elbette ki bu teoriler tamamen edebiyatçıların geniş hayal gücü eseri olsa da geçmiş zamanlarda benzer kurguların gerçekleştiğini, medeniyetlerin kesintiye uğradığını, tarihi bulgulardan gören bir toplum olarak “ya bu sefer de olursa?” kaygısı taşımıyor değiliz. 2019 yılında patlak veren COVID-19 isimli virüsün akıl almaz bir hızla dünyanın tamamına yayılması sonrasında, ardı ardına üretilen komplo teorileri arasında gerçekleşmekte olanlara belki de çok yakınız. Bunun için hazırladığımız olası felaket teorilerini görselleştiren videomuzu aşağıdaki QR Code’u okutarak izleyebilirsiniz. Ayrıca her öykü başlarken yazarlarımızın mesajları da dijital video olarak kayıt edildi. Onları da QR Code’ları okutarak izleyebilirsiniz. Zira kitaplar belki yok olur endişesiyle bu dijital dokümanları uzay boşluğuna tutturmaya karar verdik.

Eğer bu kitabı kitapçılardan satın aldıysanız, henüz sağlıklısınız demektir. Eğer iş işten geçtikten sonra bu kitabı bir yerlerde gördüyseniz, lütfen hangi yazarımızın teorisi doğru çıktıysa onun sayfasını işaretleyiniz. Bunların hiçbiri olmadı ve yalnızca uzay boşluğuna tutturulmuş videolarımıza eriştiyseniz, size sadece şunu söylemek istiyoruz: “İnsanlar cehennemlerini kendileri yarattılar.”

YAZARLAR ve ÖYKÜLERİ

Ezo Evrim Harsa – GÜNDÜZDÜŞÜ
Aşkın Güngör – ZAMAN BOZAN
Erbuğ Kaya – KEMANCI KADIN
Fatih Yürür – OLMAM GEREKEN YERDEYİM
Aşkın Zengin Akkuş – MUTASYON
Banu Akeloğlu – GORGO VİRÜSÜ
Fatih Danacı – ZAMAN PİLOTU
Ömer Ünal – ÖRÜMCEĞİN GÖLGESİ
Serhat Filiz – KESKİN NİŞANCI/BENİ SAKIN UNUTMA KIZIM
Sadık Yemni – NEHİR’İN DÖNÜŞÜ
Dağhan Külegeç – SALGIN GÜNLÜKLERİ

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Künye Bilgisi

• Kitap Adı: Salgın İstanbul
• Yazar: Kolektif
• Yayınevi: Dark İstanbul
• Hamur Tipi: 2. Hamur
• Sayfa Sayısı: 360
• Ebat: 13,5 x 21
• İlk Baskı Yılı: 2021
• Baskı Sayısı: 1. Basım
• Dil: Türkçe
• Barkod: 9786057427731

[/box]

İnsanlar Cehennemi: Salgın İstanbul 4 – Salgin Istanbul kapak

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Ertan Tunç İmzalı Yeni Bir Sinema Kitabı Raflarda 5 – Klaket

Ertan Tunç İmzalı Yeni Bir Sinema Kitabı Raflarda

Türk Sinemasının ekonomik yapısını, üretim ve dağıtım süreçlerini mercek altına
İthaki Yayınları Karanlık Kitaplık Serisi 6 – Karanlık Kitaplık banner

İthaki Yayınları Karanlık Kitaplık Serisi

İthaki Yayınları, Karanlık Kitaplık serisi ile okurların kâbuslarına giren eserleri