Instagram’da Korku Dizisi İzlemek İster misiniz?

24 Ocak 2018

Instagram’da yayınlanacak Türk korku dizisi için geri sayım başladı. Başrollerini Erkan Çelik ve Gizem Nur Doğa’nın paylaştığı ‘Eşik’ isimli dizi dünyada Instagram üzerinden yayınlanan ilk korku dizisi olma özelliğini taşıyacak.

Eşik, Instagram sayfası üzerinden 59 saniyelik bölümler şeklinde paylaşılacak. 10 bölümlük gerilim-korku türündeki dizinin senaryosunu yazan Erdoğan Eyrik, Seyithan Kartal ile birlikte filmin yönetmenliğini de üstlendi.

Instagram'da Korku Dizisi İzlemek İster misiniz? 1 – 1516610745 E ik8

Avantgarde Yapım ve Ahtapot Film Prodüksiyon iş birliğiyle çekilen dizinin Post Production çalışmaları da DR Medya’ya emanet. Haftada 2 bölüm olarak yayınlanacak dizinin oyuncu kadrosunda Gökhan Kalafat, Serdar Sezgin Güvenç, Burak Gürses, Ercan Geçkin, Şule Yılmaz, Neslihan Yalçın, Eren Arifer, Erol Göç, Kenan Yalçın ve Gizem Erkoç yer alıyor. Dizi Instagram’ın ardından Youtube ve Twitter üzerinden de izleyiciyle buluşacak.

Instagram'da Korku Dizisi İzlemek İster misiniz? 2 – 1516610669 E ik 2

Instagram dizisi Eşik’in konusu şöyle gelişiyor: Orta yaşlarının başında olan Fikret, bir yıl önce eşini kaybetmiştir. Eşini kaybetmesiyle ruhsal çöküntü içine giren Fikret, kendini toplumdan tamamen soyutlamış ve şehir dışında bir evde yaşamaya başlamıştır. Bu süreçte ona eşlik eden tek kişi bahçıvanlığını yapan Kasım’dır. Fikret’in iki iddiası vardır. Birinci iddiası, eşinin ölümüne sebep olan üç kişiden ikisini kendisinin öldürdüğüdür. İkinci iddiası ise, öldürdüğü iki insanın ruhlarının onu rahatsız ettiğidir. Özellikle geceleri duyduğu sesler ve gördüğü karartıların gittikçe yaklaştığını hisseder ve bunun kendisi için tehdit oluşturduğunu düşünür. Kendini korumak isteyen Fikret bunlarla mücadele etmeye başlar..

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yeşilçam Filmleri Kadir Has Üniversitesi'nde 3 – Türkiye Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler

Yeşilçam Filmleri Kadir Has Üniversitesi’nde

Yeşilçam filmleri Kadir Has Üniversitesi’nde! Cibali’de 4 gün boyunca Yeşilçam
The Crow’un Yeni Yıldızı Jack Huston mı?  4 – Jack Huston and The Crow

The Crow’un Yeni Yıldızı Jack Huston mı? 

1994 yapımı efsane fantastik aksiyon film The Crow’un yeniden çevrim