İstanbul Film Festivali Cepte! 1 – İstanbul Film Festivali

İstanbul Film Festivali Cepte!

2 Nisan 2014

İstanbul Film Festivali

İstanbul Film Festivali’ndeki bütün etkinliklerin takip edilebileceği, festivalle ilgili videoların kolayca izlenebileceği, kişiye özel çizelgeler ve hatırlatmaların oluşturulabileceği İKSV Mobil uygulaması yayında!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, onuncu kez Akbank’ın desteğiyle düzenlenecek İstanbul Film Festivali heyecanı başlıyor! Her yıl yaklaşık 150 bin izleyiciye ulaşan, Türkiye’nin en büyük sinema etkinliği, 5 Nisan’da 33. kez perdelerini açıyor. Programı açıklandığı günden bu yana sinemaseverlerden büyük ilgi gören 33. İstanbul Film Festivali’ni sinemaseverler İKSV Mobil uygulaması ile, her an takip edebilecek.

Akbank’ın onuncu kez desteklediği İstanbul Film Festivali’nin 33’üncüsü, 5-20 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festivali okurlarımız için editörlerimiz Murat Tolga Şen ve Murat Kızılca takip edecek. Programındaki filmlerin niteliği ve çeşitliliğinin yanı sıra izleyici sayısıyla da önder konumunu koruyan İstanbul Film Festivali, 4 Nisan Cuma akşam, NTV’den canlı yayımlanacak açılış töreniyle başlayacak. 33. İstanbul Film Festivali Açılış Töreni’nin hemen ardından Stephen Frears’in, festival kapsamında “Akbank Galaları”nda izlenebilecek son filmi Philomena /Umudun Peşinde, açılış filmi olarak gösterilecek.

Sinemaseverler bu yıl festival programına, festivalin resmî web sitesi film.iksv.org’un yanı sıra İKSV Mobil uygulamasından da ulaşabilecek. Vodafone Red’in katkılarıyla geliştirilen İKSV Mobil uygulaması AppStore ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebilecek.

İstanbul Film Festivali’ndeki bütün etkinliklerin takip edilebileceği, festivalle ilgili videoların kolayca izlenebileceği, kişiye özel çizelgeler ve hatırlatmaların oluşturulabileceği İKSV Mobil, kullanıcılarına çeşitli dönemlerde gönderilecek bildirim mesajlarıyla, kampanyalardan yararlanma şansını da verecek.

Tüm festival ve etkinliklerin fotoğraf ve videolarının bulunduğu zengin bir arşive ulaşılabilecek mobil uygulamada kullanıcılar, “Program” ve “Çizelge” fonksiyonlarını cep telefonlarından ve tabletlerinden rahatça kullanarak, programlarını organize edebilme imkânı elde edecek. İKSV Mobil sayesinde beğenilen etkinlikler, “Benim Takvimim” alanına eklenerek Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sayfalarında paylaşılabilecek ve e-posta yoluyla istenilen kişiye yollanabilecek. Tercih edenler seçtikleri etkinlikleri aynı şekilde cihazlarının kişisel ajandalarına da ekleyebilecek ve hatırlatma yoluyla, bu etkinlikleri kaçırma riskini önleyebilecek.

İKSV Mobil uygulamasına ek olarak festivaldeki filmlerin bilgileri, festivalin çizelgesi, etkinlikleri ve tüm detaylarını içeren festival kitapçığı da festival sinemalarından 5 TL üzerinden temin edilebilir.

Festivalle ilgili gelişmeler, festivalde yarışacak filmlerin yönetmenleriyle röportajlar ve daha birçok güncel bilgi ise, festivalin Facebook ve Twitter sayfalarına ek olarakistfilmfest.tumblr.com adresindeki festival blogundan takip edilebilecek.

İstanbul Film Festivali hakkında ayrıntılı bilgi için:
film.iksv.org
istfilmfest.tumblr.com

İstanbul Film Festivali’ni sosyal medyada takip etmek için:
facebook.com/istanbulfilmfestivali
twitter.com/istfilmfest
#istfilmfest14

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Angelina Jolie’nin Destek Verdiği İlk Bağımsız Afgan Filmi Adana'da 2 – Sahraa Karimi

Angelina Jolie’nin Destek Verdiği İlk Bağımsız Afgan Filmi Adana’da

Angelina Jolie’nin destek verdiği ilk bağımsız Afgan filmi, 26. Adana
İzmirliler Festivale: 12. Uluslararası İzmir Film Festivali 3 – izmir ff logo

İzmirliler Festivale: 12. Uluslararası İzmir Film Festivali

İzmirliler festivale! 12. Uluslararası İzmir Film Festivali 21-28 Nisan 2012