Paniğe Mahal Yok: İstanbul'da Zombi istilası 1 – zombist2

Paniğe Mahal Yok: İstanbul’da Zombi istilası

9 Kasım 2010

İstanbul’da Zombi istilası!

Paniğe Mahal Yok: İstanbul'da Zombi istilası 2 – zombist2“Devlet yok, süpermarketler yok, posta yok, kablo tv yok. Ölülerin hüküm sürdüğü dünyada sonunda yaşamanın ne demek olduğunu öğreniyoruz.”

Türkiye’de 4 Kasım Perşembe gecesi 22:00’de FX ekranlarında yayına giren The Walking Dead‘in dünya çapındaki zombi istilası tanıtımı büyük ilgi gördü.

New York, Washington, Boston, Chicago, San Francisco, Los Angeles, Madrid, Roma, Taipei, Hong Kong, Singapur, Dubai, Sofya, Belgrad, Johannesburg, Londra, Lizbon, Sao Paolo, Buenos Aires, Santiago, Karakas, Bagota, Mexico City ve Guatemala dahil, dünyada 25 farklı  şehirde eş zamanlı olarak düzenlenen bu etkinlik, Türkiye’de 26 Ekim Salı sabahı güneşin doğuşuyla birlikte İstanbul, Ortaköy’de başladı.

Yurtdışından gelen malzemelerle Dükkan-ül Hayal ekibinden beş makyaj ustasının 30 kişiye zombi makyajı, 10 kişiye ise protez makyaj yaptığı organizasyonda Hayko Cepkin ve Beste Bereket de yer aldı. Fox International Channels Türkiye’nin projelendirdiği The Walking Dead tanıtım kampanyasının çekimlerini, yönetmen Emir Özer yaptı. Mehmet Turgut ve Fethi Karaduman’ın fotoğraf çekimlerini üstlendiği bu sansasyonel organizasyon, dünya çapında bir ilk olma niteliğini taşıyor.

Dükkan-ül Hayal ekibinin Öteki Sinema ve Korkusitesi için özel olarak hazırlamış olduğu görselleri sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Başta Emir Özer olmak üzere tüm Dükkan-ül Hayal ailesine vermiş oldukları destek için teşekkürlerimizle…

GÖRSELLER

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

1 Comment

  1. Altı Üstü (yaklaşık) 1.90 Metreydi…Mezarının Derinliği…

    (Affedin Tutamadım İçimde)

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

12. Akbank Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları 42 – Akbank Kısa Dissonance

12. Akbank Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları

12. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenen “Ulusal ve Uluslararası

Netflix’in Gerilim Dolu Dizisi You Geri Dönüyor

Netflix’in gerilim dolu dizisi You, yeni sezonuyla geri dönüyor! İkinci