İTÜ Sinema Kulübü 2. İTÜ Film Festivali Nisan’da

İTÜ Sinema Kulübü tarafından geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen  İTÜ Film Festivali , bu sene  de ikincisi ile sinema otoritelerini, kısa film yapımcılarını ve sinema severleri bir araya getirmeye devam ediyor.

İTÜ Sinema Kulübü 2. İTÜ Film Festivali Nisan'da 1 – itü film festivali

Kısalar İTÜ’de yarışıyor;

Festival kapsamında bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan Ulusal Kısa Film Yarışması, kısa filmcileri, filmlerini  İTÜ’de seyirci ile buluşturmaya çağırıyor. Ön elemeyi geçen ilk 20 filmin festival gösterim programına dahil edileceği ve dereceye giren filmlerin ödüllendirileceği  3. İTÜ Kısa Film Yarışması’na katılım için son başvuru tarihi 28 Mart 2011.

11 – 15 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan festival  bünyesinde festival temasına ait uzun ve kısa metraj film gösterimleri, ulusal kısa film yarışması, atölye çalışmaları, söyleşiler ve yarışmada dereceye giren kısa filmlerin gösterimlerini içeren ve bunlara ek olarak film okumaları aktiviteleri dahilinde sinema dünyasının profesyonelleri ile film severleri kaynaştırarak sinemasal paylaşımları artırmayı hedefleyen festivalin bu yılki konsepti  ”Bir Kısa Filmin Anatomisi”. Festival dahilindeki atölyelerde  bu yıl bir kısa filmin yapım öncesi,  yapım aşaması ve yapım sonrası incelenecek.

İTÜ Sinema Kulübü 2. İTÜ Film Festivali Nisan'da 2 – cats2

KISA FİLM YARIŞMASINA KATILIM KOŞULLARI

1. Yarışmaya 2010 yılından itibaren çekilmiş filmler katılabilir.

2. Yarışmaya kurmaca, deneysel, animasyon ve belgesel türlerindeki filmler katılabilir.

3. Gönderilen filmlerin süreleri belgesel filmler için 30 dakika, diğer türler için 20 dakika ile sınırlandırılmıştır.

4. Bir katılımcı birden fazla filmiyle, birden fazla türde filmle katılabilir.

5. Yarışmaya daha önce başka yarışmalara veya festivallere katılmış filmler de katılabilir.

6. Katılımcı filminin DVD formatındaki iki (2) kopyasını, ayrı bir cd içerisinde filmle ilgili görüntüleri(setten fotoğraf ve filmden kare), başvuru formuyla birlikte 28 Mart 2011 tarihine kadar başvuru formunda belirtilen adresimize göndermelidir.

7. Gönderilecek filmler “İTÜ Sinema Kulübü Arşivi”nde saklanacak ve yönetmenin izni dahilinde farklı etkinliklerde kullanılabilecektir.

8. Festivalde İTÜ Sinema Kulübü tarafından belirlenmiş “Ön Jüri” değerlendirmesinden geçmiş filmler gösterilecek ve “Ana Jüri” tarafından seçilen filmler çeşitli kategorilerde ödüllendirilecektir.

9. Yarışmaya başvuran her katılımcı, katılım koşullarını kabul etmiş sayılır. Burada belirtilmeyen diğer tüm hususlar için karar yetkisi Festival Komitesi’nindir. Katılım koşullarını kabul eden kısa filmciler için hazırlanan başvuru formunu www.sinema.itu.edu.tr ya da www.kisafilm.itu.edu.tr/wordpress adresinden indirebilirsiniz.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir