3. İzmir Film ve Müzik Festivali Başvuruları Devam Ediyor 1 – 2 Izmir Film ve Muzik Festivali oduller

3. İzmir Film ve Müzik Festivali Başvuruları Devam Ediyor

18 Nisan 2023

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iki yıldır düzenlemekte olduğu İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali’nin tarihleri açıklandı. 16-23 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan festival kapsamında bu yıl Ulusal Yarışma’nın yanı sıra Uluslararası Yarışma da yer alacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Geçen yıl vadettiğimiz gibi bu yıl Uluslararası Yarışma’yı da programımıza alıyoruz. Müzik ve sinema ilişkileri üzerinde odaklanan bu yarışma, İzmir’e dünya festivalleri içinde özgün bir konum kazandıracak” diyor. Ulusal Yarışma’ya 2022 ve 2023 yapımı, özgün müziğe sahip uzun metrajlı yapımlar katılacak. Uluslararası Yarışma’da ise müzik ve dans dünyasını konu alan uzun metrajlı yapımlar ve müzikaller yarışacak.

3. İzmir Film ve Müzik Festivali Başvuruları Devam Ediyor 2 – Vecdi Sayar

Direktörlüğünü Vecdi Sayar’ın yaptığı, gösterimlerin sinema salonları ve açık hava sinemalarında yapılacağı festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği, İZFAŞ işbirliği, Kültürlerarası Sanat Derneği partnerliği, çeşitli ülkelerin konsoloslukları, kültür merkezlerinin katkıları ve özel kuruluşların sponsorluğu ile gerçekleştiriliyor. Festivalin yarışmalı bölümlerinin gösterimleri İzmir’in yeni sanat merkezi İstinye Park Teras salonlarında yapılacak.

Afişi Nazlı Ongan, ödül heykelciği Sema Okan Topaç tarafından tasarlanan tematik festivalde, En İyi Film, Jüri Özel Ödülü, En İyi Oyuncu, En İyi Özgün Müzik, En İyi Özgün Şarkı ve En İyi Ses Tasarımı dallarında ödül veriliyor. Bu dallarda ödül kazananlara Kristal Flamingo ödüllerinin yanı sıra akçeli ödüller verilecek. Ulusal Yarışma’ya başvurmak isteyen yapımcıların dijital bir gösterim kopyasını 30 Nisan tarihine kadar intercultural.turkey@gmail.com adresine göndermeleri gerekiyor.

Festivalde, iki yarışmanın yanı sıra, geçen yıllarda olduğu gibi televizyon dizilerinin müziklerinin öne çıkarıldığı bir değerlendirme de yer alacak. Açık kanallarda yayımlanan dizilerin özgün jenerik müzikleri ve özgün şarkıları ile dijital platformlarda yayımlanan dizilerin özgün müzikleri ve şarkıları ayrı kategorilerde değerlendirilecek. Geçen yıl düzenlenen Müzik Konulu Kısa Film Proje Yarışması’nda seçilen ve ödül miktarının yarısı filmlerin gerçekleştirilmesi için proje sahiplerine verilen, o tarihten sonra çekimleri ve yapım sonrası işlemleri tamamlanan 10 yapıt, 20 Nisan tarihine kadar aynı adrese gönderilecek ve filmlerin Türkiye prömiyeri festival kapsamında yapılacak.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

11. Engelsiz Filmler Festivali Kısa Film Yarışması Finalistleri 3 – Moter Kiz Kardes 2022

11. Engelsiz Filmler Festivali Kısa Film Yarışması Finalistleri

Engelsiz Filmler Festivali’nin 3. kez düzenlediği Kısa Film Yarışması, 20-26
33. Ankara Film Festivali Biletleri Yarın Satışa Çıkıyor 4 – Beyaz Motosiklet

33. Ankara Film Festivali Biletleri Yarın Satışa Çıkıyor

33. Ankara Film Festivali biletleri biletinial.com üzerinden ve Büyülü Fener