İzmir Buluşmaları'na Devam! 1 – hayatboyu

İzmir Buluşmaları’na Devam!

29 Mart 2014

Bağımsız Türkiye Sineması İzmir Buluşmaları Devam Ediyor!

hayatboyu

‘’Bağımsız Türkiye Sineması Buluşmaları İzmir”, Hezarfen Film Galeri’nin, Türkiye Sinemasının bağımsız filmlerinin yeni örneklerinden oluşturduğu ve İzmir’de gerçekleştirdiği bir sinema etkinliğidir. Son yıllarda yurt içi ve yurt dışında başarılarıyla adından söz ettiren ancak dağıtım sorunları yaşayan Türk filmlerini ve filmlerin yaratıcılarını izleyiciyle buluşturmak, bu filmler için bir seyirci kitlesi yaratmak bu etkinliğin esas amacıdır.

İzmir‘de Hezarfen Film Galeri ve Fransız Kültür Merkezi’nin işbirliği ve Yeni Sinema Hareketi’nin desteği ile gerçekleşecek Bağımsız Türk Filmleri gösterimleri, ‘Yeni Sinema Hareketi’nin başlattığı, Bağımsız Türkiye Sinemasının seyirci ile buluşmasını sağlamak amaçlı bir destekleme projesidir.

Bağımsız Türkiye Sineması Buluşmaları İzmir, ayda bir kez olmak üzere, Fransız Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek gösterim ve söyleşiler ile izleyicilere sunulacaktır. Gösterimlere giriş ücretsiz olacaktır. Bir yıl süresince devam edecek, İzmir’deki gösterimlerin sonunda seçki içerisinden seçilecek üç filme Fransızca alt yazı desteği verilecektir.

Nisan, Mayıs, Haziran 2014 buluşmaları tarihleri:

2 Nisan 2014 Çarşamba, saat 20:00 Köksüz
28 Mayıs 2014 Çarşamba,saat 20:00 Mavi Dalga
25 Haziran 2014 Çarşamba, saat 20:00 Hayatboyu

Gösterimlerin ardından filmlerin yönetmenleri ile söyleşi gerçekleşecektir. Gösterimler İzmir Fransız Kültür Merkez’inde olacaktır.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Siccin 6, 9 Ağustos’ta Vizyonda! 2 – 0526266 1.jpg r 2756 3937 f jpg q x xxyxx 1

Siccin 6, 9 Ağustos’ta Vizyonda!

Alper Mestçi imzalı Siccin, serinin 6. filmiyle bir kez daha
İlk Senaryo İlk Film Yarışması'nın Kazananları Belli Oldu 3 – Guven Sefa Ozturk

İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nın Kazananları Belli Oldu

DenizBank ve TÜRSAK iş birliğinde hayata geçirilen 4. DenizBank İlk