Hezarfen Film Galeri Kısa Film Ajansı Kurdu

Üç yıl önce İzmir’de özel sinema etkinlikleri yapmak üzere kurulan Hezarfen Film Galeri, İzmir’de ve İstanbul’da gerçekleştirdiği etkinliklerin yanı sıra geçtiğimiz Mayıs ayında bir Kısa Film Ajansı kurdu ve Türkiye’de yapılan kısa filmleri dünyada tanıtmak üzere harekete geçti.

Ulusal ve uluslararası sinema alanlarında çok deneyimli bir ekibe sahip olan Hezarfen Film Galeri, Türkiye’de yapılan kısa filmlerin özellikle uluslararası promosyonunu amaçları arasına kattı.

Bu amacı gerçekleştirmek üzere, dünyanın en kapsamlı ve saygın kısa film festivallerinden Clermont Ferrand Uluslararası Kısa Film Festivali ve Cannes Film Festivali Short Film Corner ile anlaşmaya vardı. Bu iki önemli film festivalinde ‘’Shorts From Turkey’’ adı altında kısa filmlerimiz tüm dünyadan sinema profesyonelleri ve izleyiciler ile buluşacak.

Hezarfen Film Galeri sadece bu büyük festivallerle yetinmemekte ve kısa filmlerimizin ve filmcilerimizin seslerini dünyada duyurmak üzere çalışmaya devam etmektedir. Yakın dönemde ‘’Shorts from Turkey’’ seçkisini aşağıdaki yurt dışı film festivallerinde sinema profesyonellerine ve izleyicilere sunuyor:

  • Bogota Uluslararası Kısa Film Festivali – Kolombiya
  • Arava Uluslararası Film Festivali – İsrail
  • Sofya Uluslararası Kısa Film Festivali – Bulgaristan

*Not: Önümüzdeki günlerde 2017 Cannes Film Festivali – Short Film Corner seçkisi için başvuru süreci açılacaktır.

Hezarfen Film Galeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir