22. İzmir Kısa Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu 1 – 22 Izmir Kisa Film Festivali odul toreni

22. İzmir Kısa Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

İzmir’de aralıksız olarak devam eden en uzun soluklu sinema festivali olan İzmir Kısa Film Festivali, bu yıl 22. kez İzmirli sinemaseverler ile buluştu. 22-28 Kasım tarihleri arasında düzenlenen organizasyon, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sinema Genel Müdürlüğü, Buca Belediyesi, Fransız Kültür Merkezi, Alman Kültür Merkezi, Folkart ve Migros’un katkılarıyla gerçekleştirildi. Festivalde dereceye giren yapımlar, Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’nda yapılan törenle ödüllendirildi. Hakan Bilgin’in sunumuyla gerçekleşen gecede, 17 kategoride birinci seçilen filmlere Altın Kedi Ödülleri takdim edildi.

120 ülkeden 4 bin 500 filmin başvuruda bulunduğu organizasyon kapsamında bir hafta boyunca Fransız Kültür Merkezi, Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi, Karaca Sineması, Konak Sineması, Withco Coworking ve festivalin internet sitesi üzerinden 400 kadar film seyirciye sunuldu.

22. İzmir Kısa Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu 2 – 22 Izmir Kisa Film Festivali odul toreni 2

Bir kent klasiği haline gelen ve Festival Direktörü Yusuf Saygı yönetiminde gerçekleşen organizasyonda Uluslararası Kurmaca, Ulusal Kurmaca, En İyi Oyuncu, En İyi Kurgu, En İyi Görüntü, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Animasyon, Belgesel, Deneysel, Migros Gençlik Ödülü, Folkart Film Lab Ödülü, Sinebir Yapım Ödülü ve Bando Prodüksiyon Color Correction Ödülü kategorilerinde ödüller sahiplerini verildi.

Ulusal Kurmaca Film Kategorisi

  • En İyi Film: Suçlular, Yönetmen: Serhat Karaaslan
  • En İyi 2. Film: Stiletto, Yönetmen: Can Merdan Doğan
  • En İyi 3. Film: Bir Annenin Sonatı, Yönetmen: Fehmi Öztürk
  • En İyi Oyuncu: Murat Kılıç – Stiletto
  • En İyi Kurgu: Rana Önoğlu – Benden Korkmana Gerek Yok
  • En İyi En İyi Görüntü: Meryem Yavuz – Akıntı
  • En İyi Sanat Yönetmeni: Merak Aktan – Suçlular
  • Migros Gençlik Ödülü: Plastik Rüya, Yönetmen: Merve Bozcu
  • En İyi Yönetmen: Fehmi Öztürk – Bir Annenin Sonatı

Uluslararası Kurmaca Film Kategorisi

  • En İyi Film: Squish, Yönetmen: Xavier Seron
  • En İyi 2. Film: First Last Summer, Yönetmen: Nastazja Gonera
  • En İyi 3. Film: In The Soil, Yönetmen: Casper Rudolf

Ulusal Belgesel Film Kategorisi

  • En İyi Belgesel Film: Seval, Yönetmen: Ahmet Keçili

Ulusal Deneysel Film Kategorisi

  • En İyi Deneysel Film: Kalabalık, Yönetmen: Recep Akar

Ulusal Animasyon Film Kategorisi

  • En İyi Animasyon Film: Sudan Çıkmış Balık, Yönetmen: F. Nur Özkaya
  • Mansiyon Ödülü: Pandaların Nesli Nasıl Tükendi, Yönetmen: Halim Yentür

İzmir Film Lab

  • Mansiyon Ödülü: Oyunbozan, Yönetmen: İlayda İşeri, Yapımcı: Tolga Karaçelik, Melsen Tunca
  • Sinebir Yapım Ödülü: 30 Dakikadan Sonra, Yönetmen: Hasan Ali Kılıçgün, Yapımcı: Onur Sefer
  • Bando Prodüksiyon Color Correction Ödülü: Dem, Yönetmen: Sinem Kanat, Yapımcı: Asena Bulduk
  • Folkart Yapım Desteği Ödülü: Aç Açına, Yönetmen: Ahmet Toğaç, Yapımcı: Eda Çekemci

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.