19. İzmir Kısa Film Festivali'ne Büyük İlgi 1 – Ana Ularu Sibirya

19. İzmir Kısa Film Festivali’ne Büyük İlgi

17 Ekim 2018

İzmir’in ve sinemaseverlerin sabırsızlıkla beklediği Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’ne bu yıl 104 ülkeden 2.400 film başvurdu. Altın Kedi Ödülleri için yarışacak filmler, başkanlığını yönetmen Emin Alper’in yapacağı jüri tarafından değerlendirilecek.

19. İzmir Kısa Film Festivali'ne Büyük İlgi 2 – Emin Alper

Bu yıl 19. kez sinemaseverlere kapılarını açacak olan İzmir’in en uzun soluklu film festivali olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nin hazırlıkları hızla sürüyor. Kültür Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Belediyesi ve Konak Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleştirilen festivale ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde yarışmak üzere 104 ülkeden 2.400 film başvurdu. Ön jüri değerlendirmesi sonunda finalist olarak belirlenen filmleri bu yıl yönetmen Emin Alper’in başkanlığındaki jüri değerlendirecek.

ULUSLARARASI JÜRİDE BİR HOLLYWOOD STARI

19. İzmir Kısa Film Festivali'ne Büyük İlgi 3 – Ana Ularu Sibirya

Uluslararası filmler için oluşturulan jüride Sibirya filminde Keanu Reeves ile başrolü paylaşan güzel oyuncu Ana Ularu yer alıyor. Romanya asıllı başarılı oyuncu tiyatro, sinema ve özellikle Hollywood deneyimlerini İzmirli oyuncu adayları ile paylaşacak. Uluslararası jüri başkanı ise Avrupa’da birçok kısa film festivalinin programcısı ve Brest Avrupa Kısa Film Festivali artistik direktörü Massimiliano Nardulli.

SİNEMASEVERLERİ 400’ÜN ÜZERİNDE FİLM BEKLİYOR!

Yerel yönetimler ve üniversitelerin desteğiyle tüm şehre yayılan festival 30 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında 400’ün üzerinde filmi sinemaverlerle buluşturacak. Film gösterimleri, ana gösterim salonu Fransız Kültür Merkezi olmak üzere, İzmir Sanat, NHKM Konak Sineması, Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi’nde gerçekleşecek.

19. İzmir Kısa Film Festivali'ne Büyük İlgi 4 – 19 İzmir Kısa Film Festivali afiş

www.izmirkisafilm.org

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Neuchatel Uluslararası Fantastik Film Festivali (NIFFF) 5 – 54d42a9aadbc7 esq corman de

Neuchatel Uluslararası Fantastik Film Festivali (NIFFF)

Neuchatel Uluslararası Fantastik Film Festivali (NIFFF) bu yıl 30 Haziran-05
17. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Sonuçları Açıklandı 6 – Tapinak Murat Ugurlu

17. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Sonuçları Açıklandı

71 ülkeden toplam 2.048 kısa filmin başvurduğu 17. Akbank Kısa