James Cameron ‘Terminator 5’ Hakkında Konuştu

Bilindiği gibi Terminator’un devam filmi Terminator: Genisys yapım süreci tüm hızıyla devam etmekte. Geri sayım sürerken Terminator’un 30. Yılı nedeniyle 1984 yapımı orijinal filmin yönetmeni James Cameron ve yapımcı Gale Anne, Hurd Los Angeles’ta bir araya gelerek bazı soruları cevapladılar.

Terninator’ün 5. filmi Terminator: Genisys’in basında yer alan bazı fotoğraflarında 67 yaşındaki efsane aktörün filmde saçlarının beyazlaştırıldığı fark ediliyordu. Bunun üzerine “Terminator yaşlanır mı?” sorusuna yönelik serinin yaratıcısı Cameron şunları söyledi;

James-Cameron-Rolex-Submariner“Terminator’un dış formu aslında sentetik değil, organik ve bu nedenle eskiyebilme durumu var. Teorik olarak Terminator’u geçmişe gönderdiğinizde ve o da hedefini kaçırdığında Terminator doğal yaşam akışında zaman geçirmek zorunda kalır. Yaşlanma bu aşamada zamanla beraber doğal bir süreçtir.”
Kısacası Terminator geçmişte uzun bir süre geçirir ve dış kaplaması organik olduğundan yaşlanma durumu da doğal bir süreçtir. Ancak beyin olarak aynıdır; öldürmeye programlanmış bir makine… Filmde bu durumun nasıl yansıtılacağını hep beraber bekleyip göreceğiz. Terminator: Genisys şayet bir ertelenme olmazsa 1 Temmuz 2015’te vizyonda olacak.

Haber çeviri: Egemen Tokatlıoğlu

Kaynak : http://screencrush.com/james-cameron-arnold-schwarzenegger-old-terminator-5/

SEVDİYSEN PAYLAŞ BAŞKALARI DA OKUSUN
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir