JBC Yayıncılık Sunar: Umbrella Academy Dallas

Dallas (3)-tile

JBC yayıncılık merakla beklenen Umbrella Academy’nin ilgi gören serilerinin devamını bastı. Her zamanki gibi orijinal edisyonunu aratmayan kalite ve özenli bir Türkçeyle… Yaz sıcaklarında çizgi romanlar kadar eğlenceli bir dost yoktur, Gidin alın, çizgi romansız kalmayın!

Şemsiye Akademisi : Dallas 

PrintŞemsiye Akademisi adıyla bilinen işlevi kalmamış süper kahramanlar ailesi için zor günler geçiyordu. Çok sevdikleri akıl hocaları Pogo’nun ölümü ile grup umutsuzluğa kapılmıştı.

Tarihi değiştirecek veya dünyayı yok edecek yeni bir kıyamet tehlikesi ortaya çıkınca ekibin her bir üyesi yavaşça bu umursamazlık halinden çıkmaya başladı. Asıl bela ise, her birinin hali hazırda kendi gerçek problemleri ile meşgul olmalarıydı. Beyaz Violin, başına aldığı talihsiz bir darbeyle yatalak durumda. Rumor sesini-gücünün kaynağını- kaybetmiş. Spaceboy kendi kendini katatonik bir duruma sürükledi sürüklemiş. Ve Beş Numara, köpek yarışlarında karanlık işlere bulaşmıştı. Kraken ise en küçük kardeşinin, bir dizi gizemli katliamın aydınlatılmasında anahtar görevi göreceğini düşünmeye başladı. Şemsiye Akademisi’nin aksiyon yüklü ikinci macerası Dallas, hiç bir şeyi değiştirmeksizin, zamanda, uzayda ve Vietnam’da başlayıp JFK suikasti ile zirve yapacak bir yolculukla tarihi dönüştürüyor.

Batman – Dedektif Hikayeleri : Ölümün Yüzleri 

BDC01Joker Arkham Akıl Hastanesi’nden kaçtı ve Batman bile bu deli adamın arkasında bıraktığı ürkütücü kanıtların ne anlama geldiğini kavrayamıyor. Gotham’da tuhaf ve korkunç bir eyler oluyor ve görünü e göre bütün olaylar Dollmaker olarak bilinen yeni bir kötünün etrafında dönüyor.

Gotham’ın son psikopatı iki kurban adayını daha kaçırınca onları kurtarmak isteyen Batman, Dollmaker’a çok cazip bir yem sunmak zorunda kalıyor: Kendisini.

Kara Şövalye Dollmaker’ın arkasındaki sırrı, gizemli yöntemlerini ve kayıp Joker’le olan bağlantılarını çözebilecek mi? Yoksa Dollmaker, Batman’i parçalara mı ayıracak?

BATMAN, DETECTIVE COMICS’in 1’den 7’ye kadar olan sayılarını bir araya getiren ÖLÜMÜN YÜZLERI cildinde, yazar/çizer TONY S. DANIEL ,Gotham’ın en karanlık, en tekinsiz köşelerini keşfe çıkarken DC Evreni de şaşırtıcı yeni istikametine doğru yola çıkıyor.

Klon Savaşları 8 : Son Kuşatma, Nihai Gerçek 

CW 8Klon Savaşları’nın son günleri. Cumhuriyet ve onun Jedi’ları trajik ve öngörülemez sonlarına doğru koşuyorlar. Ama bazılarında hala umut yaşıyor: Görevini bırakmayı reddedenlerde, inançlarının yok olduğunu görmek istemeyenlerde, ve arkadaşlarını terk etmek istemeyenlerde. Küçük bir umut kıvılcımı, karanlık gökyüzündeki yıldızlar gibi bazılarının yüreğinde ışıldıyor…

SON KUŞATMA, NİHAİ GERÇEK

Karanlık Jedi Sora Bulq, Saleucami’ nin kraterli yüzeyinin altında Morgukai suikastçilerinden oluşan bir ordu klonlamaya başlamıştır. Bu büyük yeni tehdidi görmezden gelemeyen Cumhuriyet sonunda kendini beş ay boyunca süren bir kuşatmanın içinde bulur. Artık vakit ve kaynaklar tükenmiştir. Ayrılıkçı üssüne sızmak ve planlarını tamamlamadan önce Bulq’u yenmek Jedi Quinlan Vos ile Aayla Secura’nın ellerindedir.

Klon Savaşları 9 : Oyunun Sonu

CW 9Çok sayıda Jedi, kendi klon askerleri tarafından alt edildi. Emir 66 dan kurtulabilecek kadar şanslı ya da yetenekli olanlar, kendilerini en karanlık soruyla yüzleşmiş durumda buldular. Korumaya ant içtikleri Cumhuriyeti kurtarmak için artık çok mu geçti?

OYUNUN SONU

Bazı Jedi’lar yiğitçe bir son direnişe girişecekler. Diğerleri kendilerine ihanet etmiş olan galaksiye sırtlarını dönerek yeraltının gölgelerine sığınacaklar. Yine de kimileri ezilenlere özgürlük getirme çabalarına devam etmeyi deneyecekler. Ve kararlı birkaçından oluşan bir grup bir araya gelerek Sith hükmünü devirmek amacıyla İmparator’un yeni demir yumruğu için bir tuzak hazırlayacaklar — Darth Vader için!

JbcYayincilik.com – info@JbcYayincilik.com – twitter.com/JbcYayincilik – facebook.com/JbcYayincilik – instagram.com/JbcYayincilik

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir