Jurnal’de Film Analizi ve Sinema Yazarlığı Atölyesi

tugceAkademi Jurnal’de sinema üzerine yazmak ve sinema yazarlığını meslek edinmek isteyenler için yepyeni bir atölye başlıyor.

University of Cincinnati’de medya okudu. Amerika’da PBS kanalında yapımcı asistanlığı, NTV’de yapımcılık, TRT’de program yönetmenliği, Atv’de editörlük, Açık Radyo’da sinema programı yaptı. Esperanto dilinde çektiği ilk kısa filmi uluslararası festivallerde yarıştı. Amerikan ekolünden gelen Tuğçe Madayanti Dizici şu an halen BirGün gazetesinde her hafta film eleştirisi yazmakta, senaryo doktorluğu yapmakta ve ilk uzun metraj filmi ile uğraşmakta…

Tuğçe Madayanti Dizici ile atölyede profesyonel film eleştirisi nasıl yazılır üzerine 6 hafta boyunca nitelikli, keyifli, eğlenceli bir çalışma gerçekleştirilecek. Birlikte filmler izlenecek, atölye katılımcıları film eleştirmenleriyle birlikte basın gösterimlerine katılma imkânı yakalayacak ve yazdıkları film eleştirileri dilerlerse yayın organlarında yayınlanacak, sinema yazarlığına ilk adımı atmış olacaklar.

Atölye başlangıç tarihi:17 eylül Perşembe saat 19.30

İletişim ve bilgi için: www.akademijurnal.com

Tel:05356175071

AKADEMİ JURNAL – Asmalımescit, Jurnal sk. No 10/3.Beyoğlu. İstanbul

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir