Kadın Yönetmenden Korku Filmi: “Vesvese Cin Tuzağı”

“Cinler insanlara vesvese vererek musallat olurlar!” diyen Vesvese: Cin Tuzağı filmi 2 Ekim’de seyircisiyle buluşuyor. Film, bir kadın yönetmenin elinden çıkan ilk yerli korku filmi olması sebebiyle de ilgi çekiyor.

11882846_413068682212437_4476916039098037822_oBelçika’da yaşayan ve dördüncü uzun metrajlı filmi “Vesvese: Cin Tuzağı” filmini seyirciyle buluşturacak olan Sümeya Kökten, Türk korku filmi çeken ilk kadın yönetmen unvanına da sahip.

Son yıllarda sinemamızda fazlaca ses bulan ve seyirci tarafından da ilgiyle karşılanan korku / gerilim sinemasına farklı bir soluk getiren Kökten, “Vesvese: Cin Tuzağı” filminde domuz büyüsünden, öznel inanç sistemine, hurafelerin hocalar ve doktorlar tarafından farklı algılanışına kadar birçok olguyu sorgulamaya çalışıyor. Belçika’da çekilen film ‘cin’ olgusu ve onun büyü yoluyla insanlara musallat olması halini anlatıyor. İki kadının arasında kalan Murat’ın bu cin tuzağından çıkıp çıkamayacağı ise film boyunca gizemini koruyor…

Filmin konusu: Alev ile ilişkisi güzel giden Murat’ın hayatı Ceren’i tanımasıyla tamamen değişir. Aşkına karşılık bulamayan Ceren’in yaptığı küçük bir büyü Murat’ın hayatının kötüye gitmesine neden olur. Alev ve Gülseven, Murat’ı bu musallattan kurtarmak için yoğun bir çaba içine girerler.

Senaristliğini, yapımcılığını ve yönetmenliğini Sümeya Kökten’in yaptığı ve 02 Ekim 2015 tarihinde vizyona girecek filmde, Okan Aydın, Duygu Yenilmez, Mustafa Ağdere, Defne Vardarlı, Layla Onlen, Yelda Vardarlı, Hanifi Özcan ve Batuhan Eryörük rol alıyor.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank

    Çekim teknikleri oldukça iyi duruyor ancak Başrol malesef çok ama çok kötü, yazık olmuş filme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir