Kadın Yönetmenler Festivali 6. Yıl Çalışmaları Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 5. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin 2. etabı 9 Mayıs’ta sona eriyor. 25 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında çevrimiçi film gösterimleriyle devam eden 5. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali, 6. yıl için çalışmalara da başladı.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Proje desteğiyle Kadın Yönetmenler Derneği ve Küresel Eşitlik ve Kapsayıcılık Ağı “Kadın Yönetmenler ile Hak Temelli Savunuculuk” kampanyası yürütüyor. Wikimedia iş birliği ile Vikimaraton etkinliği ile kadın yönetmenlerin görünürlüğünü artırmak adına da bir etkinlik düzenleyen festival danışma kurulu, İzmir’e gelerek 6. yıl için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile görüştü.

Başvuruların Haziran ayından itibaren açılması planlanan Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin 6. yıl teması “Dalgaları Aşmak” olarak belirlendi!

Kadın Yönetmenler Festivali 6. Yıl Çalışmaları Başladı 1 – Kadin Yonetmenler Festivali 6 yil calismalari

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir