Kadınları Seven Adam Atıf Yılmaz Ters Ninja’da 1 – fft5 mf1781

Kadınları Seven Adam Atıf Yılmaz Ters Ninja’da

8 Aralık 2010

Kadınları Seven Adam Atıf Yılmaz Ters Ninja’da 2 – 317375687 db535cbf1d mKan kardeşliği yaptığımız memleketin güzide sinema bloglarından Ters Ninja’da yayınlanan ve mercek altına alınan kişiyi belli bir noktadan ele alan portre incelemelerinin sonuncusu Kadınları Seven Adam Atıf Yılmaz’a ayrıldı.

Kanal D Home Video’dan satışa sunulan Atıf Yılmaz DVD seti şerefine hazırlanan bu portre inceleme usta yönetmenin geçmişinden yola çıkarak onun neden daha çok “kadın filmleri” çektiği sorusuna yanıt arıyor.

Atıf Yılmaz’ın sayısı yüzü aşan filmleri içinden en öne çıkanlar doğrudan “kadın hikayeleri” anlattığı filmlerdir. Ustalık dönemindeki filmlerinin pek çoğunda hikayelerinin merkezinde kadın ve onun geleneksel Türk toplumunda verdiği birey olma mücadelesi vardır. Bu filmlerden bazıları Kanal D’den çıkan Atıf Yılmaz serisinde de mevcut.

  • Ters Ninja’da yayınlanan yazıya ulaşmak için tıklayınız.
  • Atıf Yılmaz’ın Fantastik sinema serüvenini okumak için tıklayınız.
blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Elysium Yeni Poster Çok Havalı Görünüyor 3 – Elysium 01

Elysium Yeni Poster Çok Havalı Görünüyor

Elysium Yeni Poster! Elysium: Yeni Cennet sloganıyla sunulan filmin en
Carrie'den Yeni Poster 4 – carrie bloody

Carrie’den Yeni Poster

Carrie'den yeni poster! Carrie'nin reklam çalışmaları tabii ki tam gaz