Öteki Sinema Okurları Kako Si Afişini Seçti!

Özlem Akovalıgil’in ilk filmi, bir yol hikayesi Kako Si Öteki Sinema üzerinden yaptığımız anket ile afişini seçti.

https://www.otekisinema.com/filmin-afisini-siz-secin/

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Özlem Akovalıgil‘in üstlendiği Kako Si (Nasılsın?) filmi, 1 Ekim’den itibaren sinemalarda… daha önce yurtdışında çeşitli festivallerde yer almış olan filmin ön gösterimi 28. İstanbul Uluslararası Film festivalinde yapılmıştı.

Öncelikle tüm site takipçilerine teşekkür ederim. 1 Ekim’de seyirci karşısına çıkacak olan filmin afişi okurlarımızın seçtiği afişin biraz daha güncellenmiş hali oldu. Değerli graik sanatçısı Cüneyt Ersöz’ün elinden çıkma bu afişin Türk sinemasının nedense pek özenmediği “afiş” mefhumuna çok değerli bir katkı yaptığını düşünüyorum. İşte seçilen afiş!

Eylül ayı içersinde Çanakkale Troya Film Festivaline ve Adana Altın Koza Film Festivaline katılacak olan Kako Si, İtalya da bu yıl 13.sü düzenlenecek olan XIII Religion Today film festivalinin yarışma bölümünde gösterilecek.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

İnsana Tabiatla Arasındaki Uyumu Sorgulatan Film: Nebula

Locarno Film Festivali’nde En İyi Yeni Yönetmen ödülüne layık görülen Nebula, insanın etrafını kuşatan tabiatla olan ilişkisini irdeliyor.

2 Yorumlar

  1. Kesinlikle bu resim olmalı..Ve Mostar Köprüsü olmalı,olmalı…

  2. bu resim süper olmuş tebrik ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir