Kako Si Filminin Afişini Öteki Sinema Okurları Seçiyor

Kako Si, yönetmenliğini Özlem Akovalıgil’in yaptığı, Mesut Akusta ve Deniz Çakır gibi önemli oyunculara sahip, çekimleri geçtiğimiz yıl tamamlanmış, pek çok uluslararası festivale davet edilmiş, ülkemizde de önümüzdeki Ekim ayında gösterilmesi planlanan içsel bir yol hikayesi… Elazığ film festivalinde tanıştığımızdan beri sıcak bir dostluk kurduğumuz Özlem Akovalıgil’in kendini adadığı bu filmi çekme serüveni sırasında başına gelenler de ayrıca bir film olacak kadar ilginç…

Filmin konusu da kısaca şöyle: Ailesi yıllar önce Bosna’dan İstanbul’a göç etmiş olan SEMAHAT (Semahat Goruşanin), ilerlemiş yaşına rağmen ata topraklarına seyahate karar verir. Yönetmen olan FATİH (Mesut Akusta), kadını ilginç bulur ve yolculuğunu filme almak ister:  Fatih’in arkadaşı UFUK (Kemal Okur),  hayatındaki karışıklıklardan uzaklaşmak için bu yolculuğu fırsat olarak görür ve yardım etmek için onlara katılır. Yolda Semahat aile hikayesini anlatırken Fatih bunları kaydeder. Sarajevo’ya varınca Semahat’ın ailesini bulmak için yaptıkları araştırma yaşanan son savaşın tüyler ürpertici gerçekleriyle yüzleşmelerini sağlayacaktır. Sonunda Semahat’ın 82 yaşındaki kuzeni MUHAMMED’i (Muhammed Goruşanin) bulurlar.

Almanya’da doğup büyümüş olan SELİM (Atilla Öner), bir yıldır İstanbul’da LİDYA (Deniz Çakır) ile yaşamaktadır. Selim’in ailesini ziyaret için birlikte Almanya’ya yola çıkarlar. Yolda, bir cinayete tanık olurlar, arabaları ellerinden alınır. Bir köye sığınırlar. Selim arabalarını bulmaya çalışırken etnik bir çatışmanın ortasında kalır.

Hayatta kalma mücadelesi veren insanlar için geçmişin ve gelecek umudunun bir anlamı yoktur. İnsanları ayıran bir yer vardır. Tam oradadırlar.

http://www.kakosifilm.com/tr/index.php

1 Ekim’de seyirciyle buluşacak olan  Kako Si filmi ile ilgili olarak okurlarımızdan istediğimiz şu: Hazırlanan 3 afiş taslağını da “Öteki” okurlarının beğenisine sunuyoruz. Sizce bu özel filmin afişi hangisi olmalı? Afişleri inceledikten sonra aşağıdaki ankete cevap vermenizi ve daha da iyisi yorumlarınızı sayfa altında paylaşmanızı, Öteki Sinema editoryası olarak Özlem Akovalıgil adına rica ediyoruz. En çok oylanan afiş filmin resmi sunumu olarak kullanılacak… Tüm çalışmalar değerli grafik sanatçısı Cüneyt Ersöz tarafından tasarlandı.

Kako Si Filminin Afişini Öteki Sinema Okurları Seçiyor 1 – kakosi 101Kako Si Filminin Afişini Öteki Sinema Okurları Seçiyor 2 – kakosi 102

Kako Si Filminin Afişini Öteki Sinema Okurları Seçiyor 3 – kakosi 103

Afişlerin üzerine tıkladığınızda büyük hallerini görebilirsiniz.

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.

Tüm okurlarımızdan ilgi ve alakalarını eksik etmemelerini rica ediyoruz. Ayrıca Facebook kullanıcıları filmin Facebook sayfasından da bu seçmeye katılabilir ve filmle ilgili güncellemeleri takip edebilirler: Facebook Linki!

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

4 Yorumlar

 1. blank

  Bu filmi Ankara uluslararası film festivalinde izlemiştim. Gerçekten izlemeye değer… Altmetinler içeren sağlam bir yapıt.

 2. blank

  Tasarımların hepsi çok güzel ama bence en iyisi 2. tasarım. Cüneyt Bey’in eline sağlık…

 3. blank

  Filmi Ankara film festivalinde izledim, afişlerin hemen hepsi filmin içeriğini özetliyor, çok başarılı olmuş.

  Ellerinize sağlık… Seçim yapmak çok zor olsa da 2. çalışma favorim.

 4. blank

  Hepsi birbirinden güzel ama 2.olmalı.Cüneyt Bey’in ellerine sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir