Kamp Armen Filmi İzmir Fransız Kültür’de

Sinemada Ortak Yapım, Projeler ve Deneyimler

Ermenistan Türkiye Sinema Platformu destekli Kamp Armen filmi, 27 Haziran 2013 Perşembe Saat: 18:30’dan itibaren İzmir Fransız Kültür Merkezinde…

Ermenistan ve Türkiye’den sinemacıların ortak üretimlerini ve ilişkilerini geliştirmeyi amaçlayan Ermenistan Türkiye Sinema Platformu, 2008 yılında İstanbul’dan Anadolu Kültür ve Erivan’dan Altın Kayısı Film Festivali’nin girişimiyle kuruldu. Platform, kuruluşundan bu yana 11 filmin üretimine destek sundu. Platform tarafından desteklenen filmlerden ikisinin gösteriminin ardından, yönetmenleri ile deneyimlerini aktardıkları bir söyleşi gerçekleştiriliyor.

Filmler:

kamparmen3

Kaybolmayın Çocuklar (2010) 30 dakika
Yönetmen: Gülengül Altıntaş

Hrant Dink’in de temelinde çalıştığı ve kalıp büyüdüğü Tuzla Ermeni Yetimhanesi’nin (Kamp Armen) anlatıldığı filmin gösteriminin ardından, filmin yönetmeni Gülengül Altıntaş ile bir söyleşi gerçekleştirilecek.

lk

Kunduralarımı İstanbul’da Bıraktım (2011) 64 dakika
Yönetmen: Nigol Bezjian

Kunduralarımı İstanbul da Bıraktım da Şair Sako Arian’ı takip ediyoruz. Bir yüzyıl kadar önce atalarının terk etmek zorunda kaldığı İstanbul’a biraz korkuyla ama artık önüne geçemediği bir özlemle yaptığı bir yolculuk.

Konuşmacılar: Gülengül Altıntaş, Nigol Bezjian
Moderatör: Çiğdem Mater

Tarih: 27 Haziran 2013 Perşembe Saat: 18:30’dan itibaren
Yer: İzmir Fransız Kültür Merkezi
Cumhuriyet Blv. No : 152 Alsancak Izmir
0 (232) 466 00 13 www.ifturquie.org

francais

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir