Kara Kule Roland Deschain Hikâyesi ile Devam Ediyor!

kara_kule_6Stephen King’in destansı eseri Kara Kule’nin muhteşem karakterlerinden biri olan Roland Deschain, gençlik öyküleriyle Kara Kule Silahşor Yolculuk Başlıyor’un sayfalarında hayat buluyor ve yolculuk başlıyor!

İki ciltlik Kara Kule: Sözcükler Dizini’nin yazarı ve Stephen King’in uzun süredir araştırma asistanı olan Robin Furth, King’in efsanevi Orta Dünya’sındaki Kara Kule evreni için yepyeni bir materyal hazırlayarak geçmişi ortaya seriyor! Ve Stephen King okuyucularının otuz yıldan fazla bir süredir heyecanla takip ettiği Kara Kule Serisi’nin kısa hikâyeler, romanlar ve son olarak Marvel Çizgi Roman Serisi’nin başkahramanı Roland Deschain’in geleceğine dair ipuçları veriyor!

Kara Kule Silahşor ile kahramanımız Roland Deschain, usta Stephen King’in yarattığı dünyada, yepyeni maceralara atılıyor!

Yolculuk Başlıyor

Gilead Dukalığı, kötülüğün uşağı John Farson’un kuvvetlerine yenik düşmüş ve silahşorlar, Jericho Tepesi Savaşı’nda katledilmişti. Ama küllerden, bir silahşor doğdu: Ronald Deschain. Deschain’in bedeni, yakılan büyük ateşe atılmıştı… oysa hâlâ yaşıyordu. Buradan kaçmayı başaran Ronald’ın, gizemli Kara Kule’yi bulmak için yolculuğu da başlamış oldu. Artık ekseni kaymış dünyasındaki olayları sadece orada düzeltebilirdi. Kara Kule’yi bulması için ona yol gösteren büyücü Siyahlı Adam’ı takip ederken; Yok Adamlar, Yavaş Değişkenler ve daha pek çoklarıyla savaşacaktı.

the_dark_tower

Robin Furth’un kurguladığı, Peter David’in çizgi romana uyarladığı Kara Kule Silahşor-Yolculuk Başlıyor Richard Isanove ve Sean Phillips’in çizimleriyle hayat buluyor.

Nefes kesici görselleriyle tamamen eğlenceli epik bir şaheser olan Kara Kule’nin kahramanı Roland Deschain’in hikâyesi de serinin kitapları gibi çok konuşulacağa benziyor.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir