Karanlıktan Yine Korkacağız: Don’t Be Afraid Of The Dark

Karanlıktan Yine Korkacağız: Don't Be Afraid Of The Dark 1 – dont be afraid of the dark posterKaranlıktan yine korkacağız! Çatı aralarında ya da bodrum katlarında gizlenmiş kötülükler, ruhlar, cinler, yaratıklar olmasa korku sineması pek eksik kalırdı ama Slasherların yeniden yükselişinden ve özellikle Saw’dan beri epey ihmal edilmiş bu türe yeni bir dokunuş geliyor.

1973 tarihli TV kültü “Don’t Be Afraid Of The Dark” Guillermo Del Toro’nun yazdığı/devşirdiği senaryodan yine onun yapımcılığında karşımıza çıkmaya hazır ve fragmandan anladığımız kadarıyla supernatural korkulardan hoşlanan bünyelere ilaç gibi gelebilecek bir film gibi duruyor.

Filmin konusu pek bildik; Sevimli bir aile Viktorya tarzı bir konağa taşınır, evin kızı bodrumda öcüler olduğundan emindir ama hayal gücü büzülmüş ebeveynleri ona inanmazlar, inandıklarında da şamata çoktan başlamıştır zaten!

Bir kaç sıkı film yönettikten sonra yapımcılığa bulaşan isimlere biraz şüpheyle yaklaşırım aslında… Luc Besson’un ittirdiği pespaye Fransız filmlerden olsa gerek, şu ara karşımıza çıkan hemen her İspanyol korku filminin “Guillermo del Toro sunar” etiketiyle pazarlanmasına fena halde karşıyım ama bu sefer öyle boş beleş bir film değil de gerçekten atmosferi sağlam bir iş izleyecekmişiz gibi duruyor. Film, çizgi romancı Troy Nixey’in ilk uzun metraj denemesi, umarım batırmaz. Kadroda Guy Pearce ve Katie Holmes var. Tanınmamış oyuncuları tercih ederdim ama olsun. Taze yayınlanan sinema fragmanı ile sizleri baş başa bırakıp aynı heyecanla gösterime gireceği günü bekliyoruz.

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir