Kayseri Film Festivali’nde Jüriler Belli Oldu!

6. Kayseri Uluslararası Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film, Uluslararası Kısa Film ve Uluslararası Belgesel Film yarışmalarının jüri üyeleri belirlendi. Jüride birbirinden değerli isimler yer alıyor.

Anadolu Sinemacılar Derneği tarafından 8-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 6. Kayseri Uluslararası Film Festivali’nde bu yıl ilk defa düzenlenen Ulusal Uzun Metraj Film kategorisinin jüri üyeleri belli oldu. Başkanlığını gazeteci ve sinema yazarı Burçak Evren’in üstlendiği seçici kurulda oyuncu Rıza Akın, oyuncu Ahu Türkpençe, görüntü yönetmeni Uğur İçbak ve yapımcı Halil Kardaş yer alacak.

Kayseri Film Festivali’nde Jüriler Belli Oldu! 1 – Kayseri Film Festivali Jüriler Uzun

Festivalin Uluslararası Kısa Film yarışma kategorisinin jüri başkanlığını yönetmen ve senarist Prof. Dr. Semir Aslanyürek’in yürüteceği kurulun diğer üyeleri ise yönetmen Kassem Hawal, yönetmen Valery Pendrakovski, yapımcı Suzan Güverte ve oyuncu Feride Çetin’dir.

Kayseri Film Festivali’nde Jüriler Belli Oldu! 2 – Kayseri Film Festivali Jüriler Kısa

Uluslararası Belgesel Film yarışma kategorisinin jüri başkanlığını yönetmen Elçin Musaoğlu’nun üstleneceği kurulda da yönetmen Hasan Özgen, yönetmen Hacı Mehmet Duranoğlu, yönetmen Maryna Gorbach Er ve oyuncu, yönetmen Rıza Sönmez yer almaktadır.

Kayseri Film Festivali’nde Jüriler Belli Oldu! 3 – Kayseri Film Festivali Jüriler Belgesel

Toplam 60 Bin Lira Ödül Verilecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Valiliği, ORAN Kalkınma Ajansı, Forum Kayseri ve Yücel Çakmaklı Film Atölyesi tarafından desteklenen Kayseri Uluslararası Film Festivali’nde;

  • Ulusal Uzun Metraj Film dalında “Altın Çınar En İyi Film” ödülü 40 bin lira,
  • Uluslararası Kısa Film dalında “Altın Çınar En İyi Kısa Film” ödülü 10 bin lira ve
  • Uluslararası Belgesel Film dalında “Altın Çınar En İyi Belgesel Film” ödülü de 10 bin lira olarak belirlenmiştir.

Ayrıntılı bilgi için: www.altincinarfestivali.org

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir