6. Kayseri Uluslararası Film Festivali 1 – 6 Kayseri Uluslararası Film Festivali

6. Kayseri Uluslararası Film Festivali

Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı destekleriyle, Anadolu Sinemacılar Derneği yürütücülüğünde yapılan Kayseri Uluslararası Film Festivali 8-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında 6. kez gerçekleştirilecek. Ulusal uzun, uluslararası belgesel ve kısa film yarışmaları yapılacak olan festivalde bu sene ilk defa ulusal uzun metraj film yarışması yapılacak. İlk yılından itibaren festivalin kapsamını genişleten Kayseri Uluslararası Film Festivali, 7 Nisan 2018 tarihine kadar yarışma başvurularını kabul edecektir.

Festival sinema sektörüne maddi katkısını bu yıl da sürdürecek. Bu çerçevede ulusal uzun film yarışması en iyi film ödülü 40.000 TL, uluslararası en iyi belgesel film ödülü 10.000 TL, Uluslararası en iyi kısa film ödülü 10.000 TL olarak belirlendi.

6. Kayseri Uluslararası Film Festivali 2 – 6 Kayseri Uluslararası Film Festivali poster

Ayrıntılı bilgi için: www.altincinarfestivali.org

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir