Keaton: Yeniden Batman’i Oynayabilirim

Şu sıralar Alejandro González Iñárritu’nun son filmi Birdman ile sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanan Michael Keaton, büyük bir trafik içerisinde. Katıldığı Comic-Con’dan tutun da özel röportajlara kadar şu sıralar haklı olarak oldukça yoğun. Hayranlarının gözünde hala Tim Burton’ın eşsiz yapıtları Beterböcek ve Batman filmleri ile ayrı bir yerde duran ünlü oyuncu, Entertainment Weekly’ye verdiği röportajda ilginç açıklamalarda bulundu.

Keaton: Yeniden Batman’i Oynayabilirim 1 – keaton batman

Yeniden Batman karakterini oynamak isteyip istemediği sorusuna şu sözlerle cevap verdi: “Tim Burton mı yönetecek? Eğer öyleyse bunu gönülden isterim.”

Bunun nedenini ise şu sözlerle açıklıyor: “Tim, karanlık süper kahraman olayını gerçekten iyi beceriyor. Daha sonra aynı konsepti kullanan pek çok kişi bunu söylemiyor ama bu olayı başlatan Tim Burton’dır.”

Daha sonra 1995 tarihli Batman Forever‘da neden rol almadığı soruluyor ve Keaton öncelikle Tim Burton’ın projede olmamasının etkili olduğunu belirtiyor ve ardından ekliyor: “Film gerçekten berbattı! Umarım Joel Schumacher bunları okumuyordur.”

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir