Kelebekler'e Bir Ödül de Bükreş'ten 1 – Kelebekler 2

Kelebekler’e Bir Ödül de Bükreş’ten

20 Haziran 2018

Kelebekler'e Bir Ödül de Bükreş'ten 2 – aile komedisi Kelebekler afişHem gişedeki başarısı hem de festivallerden aldığı ödüllerle büyük ses getiren Kelebekler’e bir ödül de Bükreş’ten! Tolga Karaçelik’in filmi Kelebekler, Bükreş Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’ne layık görüldü.

Doğu Avrupa’nın önemli festivalleri arasında yer alan ve bu yıl on üçüncüsü düzenlenen Bükreş Uluslararası Film Festivali, 11-16 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Çalışmaları nedeniyle törene katılamayan yönetmen Tolga Karaçelik, gönderdiği kısa bir video ile Kelebekler’i bu ödüle layık gören herkese teşekkürlerini iletti.

Tolga Karaçelik, yazıp yönettiği bir garip aile komedisi Kelebekler ile Sundance Film Festivali 2018’de tarihi bir başarıya imza atarak, Dünya Sineması Büyük Ödülü’nü kazanan ilk yerli yapım oldu. Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Tolga Tekin, Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola ve Ercan Kesal gibi oyuncuların rol aldığı film, Avrupa prömiyerini ise 47. Uluslararası Rotterdam Film Festivali kapsamında yaptı.

30 Mart’ta Türkiye’de vizyona giren ve gişede büyük bir başarı elde ederek on birinci haftasında 125 bin seyirciye ulaşan film ayrıca, 37. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü ile En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü (Tolga Tekin); 29. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde ise En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu (Tuğçe Altuğ), En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Gülçin Kültür Şahin) ve En İyi Kurgu (Evren Luş) ödüllerini kazandı.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Mumya Yeniden Çekiliyor! 3 – 20110524120143675

Mumya Yeniden Çekiliyor!

Mumya yeniden çekiliyor! Yeniden beyazperdeye gelecek olan Mumya'nın senaryosu Prometheus'un
CineDergi Mart Sayısı Yayında! 4 – CineDergi

CineDergi Mart Sayısı Yayında!

CineDergi Mart sayısında Türk Sineması’nın 100. yılı nedeniyle belirlenen En